Zastosowanie kamer samochodowych z czujnikiem ruchu

Duża liczba pojazdów poruszających się na drogach generuje dodatkowe zagrożenie związane z możliwością kolizji z innymi pojazdami. Często w takim przypadku zdarza się sytuacja, że trudno jest określić sprawcę kolizji, zwłaszcza jeśli żaden z nich nie chce się do tego przyznać.

Kompaktowe kamery samochodowe doskonałą pomocą podczas kolizji

kompaktowa kamera samochodowa z czujnikiem ruchuW sprawach spornych decydujące zdanie ma policja, jednak nawet oni mają duży problem w przypadku gdy nie byli bezpośrednimi świadkami zdarzenia. Stąd kierowcy coraz częściej wyposażają swoje pojazdy w kamery rejestrujące trasę podczas jazdy. Taka kompaktowa kamera samochodowa z czujnikiem ruchu nie kosztuje wiele, a w sytuacji spornej może stanowić dodatkowe źródło dowodu, na podstawie którego można orzec o winie któregoś z uczestników ruchu. Nowoczesne kamerki samochodowe potrafią rejestrować obraz w bardzo dobrej jakości, na którym wszystkie szczegóły są doskonale widoczne. Przydaje się to podczas rozpoznawania świateł i tablic rejestracyjnych samochodów na nagraniu. Nawet jeśli sprawca ucieknie z miejsca wypadku, to taka kamera zarejestruje to dając policji dowód popełnienia przestępstwa. Nawet w nowych samochodach, które nie są seryjnie wyposażone w rejestratory kierowcy samemu montują to urządzenie. Kamery wyposażone dodatkowo w czujnik ruchu są doskonałym zabezpieczeniem antykradzieżowym. Pojazd na postoju z kamerą włączoną w tryb czuwania nagrywa obraz po pojawieniu się osób w zasięgu kamery. Jest to dobra metoda zwłaszcza na wandali.

Wyobraźmy sobie częsty przypadek, gdy ktoś przerysuje nam na parkingu samochód. Jeśli ten ktoś będzie przechodził wcześniej w pobliżu kamery, to mamy duże szanse na zidentyfikowanie wandala i możliwość złapania go i osadzenia pod kątem szkód jakich się dopuścił.