Zapisałam się na kurs fryzjerski

 

Kilka lat temu skończyłam szkołę zawodową i zostałam fryzjerką. Nigdy jednak nie pracowałam w zawodzie, ponieważ zaraz po szkole urodziłam dziecko i poszłam na długi urlop wychowawczy. Teraz, chciałam wrócić do swojego wyuczonego zawodu, ale wiedziałam że wcześniej powinnam odbyć jakiś kurs doszkalający, żeby dowiedzieć się jakie fryzury są teraz modne.

Znalazłam kurs fryzjerski z dofinansowaniem

kursy fryzjerskie z dofinansowaniemZależało mi na tym, aby znaleźć jakieś szkolenie w niskiej, przystępnej cenie, ponieważ nie przelewało się u mnie z pieniędzmi przez to, że od dawna nie pracowałam. Na szczęście szybko znalazłam odpowiednie miejsce. W mojej okolicy znajdowała się szkoła dla dorosłych, która oferowała wyjątkowe kursy fryzjerskie z dofinansowaniem. Od razu się zapisałam na takie szkolenie, ponieważ kwota którą musiałam zapłacić samodzielnie była naprawdę bardzo niewielka. Kurs okazał się bardzo profesjonalny. Prowadzili go renomowani fryzjerzy i styliści z dużym doświadczeniem na rynku w branży fryzjerskiej. Świetnie znali się oni na najnowszych technikach fryzjerskich i potrafili naprawdę świetnie doradzić i podpowiedzieć. Szkolenie, które odbyłam składało się z dwóch etapów. W pierwszej kolejności był kurs teoretyczny na którym odświeżyłam swoją wiedzę związaną z zawodem. Następnie rozpoczęły się zajęcia praktyczne, na którym mogłam sprawdzić ile nauczyłam się na lekcjach teoretycznych.

Dzięki temu wyrobiłam sobie także dryg do odpowiedniego cięcia i nauczyłam się odpowiednio posługiwać nożyczkami. Musieliśmy także dużo zajęć z farbowania i pielęgnacji włosów oraz układania nowoczesnych fryzur okolicznościowych. Cały kurs trwał ponad miesiąc, ale zdecydowanie warto było z niego skorzystać, ponieważ dużo się nauczyłam i czułam się odpowiednio przygotowana do pracy.