Zalety klimakonwektorów

 

Bez odpowiedniej cyrkulacji powietrza w mieszkaniu czy w budynku gospodarczym trudno wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie szczególnie latem. Z tego względu wielu osób decyduje się na instalacje klimatyzacji. Ciekawa alternatywą dla niej mogą klimakonwektory, działające w oparciu o schłodzoną wodę.

Jak działa klimakonwektor?

klimakonwektor kanałowyCoraz częstsze i bardziej intensywne fale upałów sprawiają że wiele osób decyduje się na instalacje klimatyzacji. Bez niej trudno wyobrazić sobie bowiem normalne funkcjonowanie w silnie nagrzanym mieszkaniu. Ciekawą alternatywą dla niej może być jednak również klimakonwektor kanałowy. Jest to urządzenie, które podobnie jak klimatyzacja, obniża temperaturę powietrza w danym pomieszczeniu, ale za pomocą wody, dzięki której wytwarzają chłodne powietrze. Takie urządzenia musza wiec mieć zapewniony stały dostęp do wody i muszą być zamontowane w nawiewie danego pomieszczenia lub też w systemie wentylacji. Bardzo często z takich urządzeń korzysta się na przykład  w budynkach gospodarczych lub kuchniach w restauracjach, gdyż eksploatacja klimakonwektorów jest tańsza niż klimatyzacji. Dużą zaletą klimakonwektorów jest fakt, że można ich używać również zimą, do ogrzania domu – muszą jednak być wtedy przełączone na pompę ciepła, która dostarczy im ciepłą wodę. Kolejna zaleta tego sposobu klimatyzacji to fakt, ze oprócz schładzania pomieszczenia mogą one je również oczyszczać – wystarczy zamontować specjalny filtr lub kupić klimakonwektor od razu z odpowiednim filtrem neutralizującym bakterie i zanieczyszczenia.

Ze względu na coraz intensywniejsze fale upałów wiele osób poszukuje nowych sposób na schłodzenie pomieszczeń w mieszkaniu, jak i tych gospodarczych. W tym celu można zamontować klimatyzacje, lub skorzystać  z tańszego w eksploatacji klimakonwektora. Urządzenie to jest w stanie emitować chłodne powietrze dzięki dopływowi zimnej wody.

Wszelkie atuty wykorzystania klimakonwektora kanałowego znajdują się na: https://www.jaga.com.pl/