Wytrzymałe wałki do laminatu

Nanoszenie cienkiej warstwy laminatu na różne powierzchnie, wymaga odpowiedniego sprzętu. Wałki przystosowane do laminatu są znacznie trwalsze niż proste akcesoria do nakładania farb. Najczęściej wałki szkutnicze produkowane są z metalu, np. aluminium. Sprawdzają się przy nanoszeniu powłok laminatu i forniru. Służą też do konserwacji mebli drewnianych i podłóg.

Jak aplikować laminat na powierzchnie drewniane?

wałki do laminatuJeśli chcemy zabezpieczyć powierzchnie drewniane i wykończyć je warstwą laminatu, potrzebne będą profesjonalne akcesoria. Wałki do laminatu są wyjątkowo trwałe. Wykonuje się je z aluminium, mocnego silikonu lub gumy. Powierzchnia takiego wałka w odróżnieniu od pędzli, powinna być idealnie gładka i nie wchłaniać płynu. Wałek szkutniczy służy typowo do zabezpieczania jachtów. Nabłyszczający i chroniący drewno laminat powinien zostać naniesiony w profesjonalny sposób. To bardzo precyzyjna, zaawansowana technicznie czynność. Dlatego wałki dla profesjonalistów są produkowane z wysokiej jakości materiałów. Mogą być używane wielokrotnie. Po aplikacji laminatu na konkretną powierzchnię, należy dokładnie wyczyścić rączkę i głowicę obrotową. Dzięki specjalnym stopom aluminium, możliwe jest szybkie i bezpieczne wyczyszczenie narzędzi. Aluminiowy wałek do forniru można z powodzeniem używać przy konserwacji drewnianych mebli i innych powierzchni zabytkowych, np. stolarki drzwiowej, schodów, okien.

Laminat należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta. Płyn najlepiej rozprowadzać po powierzchni za pomocą specjalnego wałka. Akcesoria do laminowania i fornirowania wykonane są z trwałych materiałów, które posłużą nalata. Aluminium, guma lub silikon, pozwalają na szybkie i proste czyszczenie. Są odporne na większość środków chemicznych.