Wykonywanie solidnej konstrukcji pod zielony dach

Zielone dachy były znane już w starożytności. Słynne ogrody Semiramidy to najbardziej znane zielone dachy na świecie. Znajdowały się one w starożytnym Babilonie. Takie dachy wykonywane były zarówno na dachach płaskich jak i na tarasach zielonych.

Zielony dach jako idealna izolacja termiczna

solidne dachy z OtwockaObecnie coraz częściej spotkać można takie dachy nawet w dużych miastach – zazwyczaj są to nie tylko tarasy, ale nawet całe ogrody, które znajdują się na dachach wielopiętrowych budynków. Dach zielony można stworzyć do 35 stopni nachylenia połaci dachowej. Trzeba jednak pamiętać o tym, że takie pokrycia dachowe są znacznie cięższe od innych rozwiązań. Dachy zielone wymagają zainstalowania specjalnej, solidnej konstrukcji. Warstwy dachowe muszą zostać ułożone odpowiednio. Jeśli dach zostanie wykonany przez profesjonalną firmę, to na pewno będzie cieszył nie tylko oko, ale również będzie można rozkoszować się jego wspaniałym wyglądem. Takie solidne dachy z Otwocka budzą zachwyt u każdego klienta. Jeśli właściciel będzie odpowiednio dbał o taki dach, to pokrycie będzie funkcjonować prawidłowo. Dużą zaletą dachy zielonego jest jego termoizolacja. Jest ona bardzo wysoka. Dodatkowo zielony dach jest odpowiedzialny za wytworzenie specjalnego mikroklimatu. Oczyszcza on powietrze wokół domu z pyłów oraz różnych spalin.

Zimą dach zielony zapewnia izolację termiczną – ciepłe powietrze nie ucieka na zewnątrz. Z kolei latem zielony dach chłodzi wnętrze budynku. Z otoczenia pobierana jest nie tylko woda, ale również nadmierna wilgoć. Dzięki temu kanalizacja deszczowa może zostać odciążona. Koszt wykonania takiego dachu jest jednak duży i nie każdego na to stać. Metr kwadratowy zielonego dachu kosztuje od 200 do 400 zł. Dach zielony wymaga stałej pielęgnacji, czyszczenia rynien, a także odpływów.