Wykonanie badania poligraficznego

Od najmłodszych lat każdy z nas jest uczony, że trzeba mówić prawdę, gdyż kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw. Jednak pomimo tych nauk, każdy od dziecka się uczy oszukiwać, bo obserwuje innych i rozumie, że to konieczne.

Kto prowadzi badania poligraficzne?

polecane badanie poligraficzneKiedy małe dzieci oszukują, to jest to widoczne jak na dłoni, ponieważ nie potrafią tego ukrywać, a mowa ich ciała od razu je zdradza. Im jesteśmy starsi, tym bardziej świadomi swoich zachowań i rozumiemy czego nie robić, kiedy mówimy nieprawdę. Jednym to wychodzi lepiej, innym gorzej, ale cel takiego działania jest zawsze taki sam – ukryć prawdę. Oszukujemy z wielu powodów, choć nie zawsze są one istotne. Są różne sposoby na rozpoznanie kłamstwa w naszym rozmówcy, ale najskuteczniejsze jest polecane badanie poligraficzne, które przeprowadza doświadczony tester z Instytutu Badań Wariograficznych. Celem tego badania jest najczęściej ustalenie sprawcy wypadku, wykroczenia lub przestępstwa, ustalenie przebiegu wydarzeń z danego momentu czy jednoznaczne potwierdzenie lub zaprzeczenie zdradzie małżeńskiej. Wariograf, na którym prowadzone jest badanie, został wynaleziony i opatentowany wiele lat temu i od tamtego czasu był wielokrotnie unowocześniany. Dzięki temu jego dzisiejsza skuteczność jest oceniana na poziomie dziewięćdziesięciu pięciu procent. Oczywiście tak wysoki rezultat jest nierozerwalnie połączony z właściwym sposobem przeprowadzenia badania i doświadczenia osoby, która będzie prowadzić test.

Każdego roku badaniu wariograficznemu poddaje się nawet kilka tysięcy osób, które robią to na zlecenie sądu, prawnika czy korporacji. Jednak zawsze na takie badanie trzeba wyrazić zgodę, zatem nie można nikogo zmusić do przeprowadzenia badania poligraficznego.