Wygodne body niemowlęce

 

Maluchy bardzo często się brudzą, więc trzeba mieć odpowiedni zapas ubranek, aby mogły być zawsze czyste. A to zupa, sos z obiadu, błoto czy wylany soczek, więc trzeba często prać. Najbardziej praktycznym ubraniem dla małych dzieci są body.

Z czego są uszyte body?

body niemowlęce krótki rękawNoworodki i niemowlęta, noszą pieluszki, które zajmują sporo miejsca pod ubrankiem. Dlatego też wybierając dla niech odzież, trzeba brać pod uwagę zakup większego lub luźniejszego rozmiaru, żeby mogła się ona zmieścić. Na lato i wiosnę, najlepsze będą body niemowlęce krótki rękaw, gdyż nie będzie dziecku w nim gorącą. Body są zawsze uszyte z miękkiej bawełny, która doskonale się sprawdza. Jest miękka, delikatna w dotyku i świetnie chłonie wodę. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy body w niebieskich odcieniach dla chłopców i różowych dla dziewczynek. Poza krótkim rękawkiem, dostępną są także z długim lub na grubych ramiączkach na upalne dni. Wszystkie są zapinane na zatrzaski w kroczku i mogą być wkładane przez główkę lub zapinane na środku i na skos. Kiedy jest gorąco, to maluchy mogą być w samym body i pieluszce, a kiedy robi się chłodniej, to wystarczy do nich dodać spodenki, bluzę i ubiór gotowy. Najtańsze są gładkie modele, które występują w wielu kolorach. Jeżeli chcemy by nasz maluch był modny i na czasie, to można poszukać modeli z nadrukami. Niektóre drukarnie oferują możliwość wykonanie indywidualnego nadruku na ubranku, dzięki czemu nasz maluch będzie niepowtarzalny. Ich cena zaczyna się nawet od 10 zł.

Przeważnie ubranka dziecięce nie są drogie, ale trzeba ich mieć spory zapas. Szczególnie kiedy maluch zaczyna intensywnie poznawać świat. Body najczęściej noszą noworodki i niemowlęta oraz starsze dzieci do chwili, aż nauczą się korzystać z nocniczka.