Wygłuszanie mieszkania w bloku

Jeżeli nie chcemy, aby nasi sąsiedzi słyszeli nasze prywatne rozmowy, kłótnie, czy muzykę jakiej słuchamy w takim wypadku mamy dwa wyjścia. Jednym z nich jest zmiana mieszkania na takie o grubszych murach i lepszym wytłumieniu akustycznym. Znacznie tańszym rozwiązaniem jednak będzie samodzielne wygłuszenie naszych pomieszczeń.

Skuteczne wyciszanie mieszkania

wygłuszenie mieszkaniaChcąc wyciszyć nasze mieszkanie mamy obecnie mnóstwo opcji do wyboru i wcale nie trzeba od razu kupować do tego celu nieestetycznych czarnych gąbek, jakie kojarzą nam się ze studiem nagraniowym, ani też nie musimy kuć ścian by wypełnić je specjalnym tworzywem pochłaniającym dźwięki. Mieszkanie można wyciszyć znacznie prościej. Jeżeli zależy nam na wyciszeniu także sufitów warto zaznaczyć, że w tym celu najlepiej sprawdzą się sufity powieszane. Wygłuszenie podłogi z kolei również jest bardzo proste, bowiem wystarczy użyć dużych i puchatych dywanów. Nie każdy z nas jednak jest ich zwolennikiem, więc jako alternatywę poleca się zastosowanie specjalnej pianki, którą nakłada się pod panele. Oczywiście oprócz sufitów i podłóg wygłuszyć można skutecznie również ściany i tutaj mamy chyba największe pole do popisu. Największym uznaniem w tej kwestii cieszą się od kilku lat panele akustyczne. Możemy je dostać w różnych wersjach kolorystycznych, ale i nie tylko. Takie panele mogą być na przykład trójwymiarowe i wykonane z korka lub z drewna.

Zalety paneli akustycznych są ogromne. Nie trzeba ich stosować na całą ścianę, aby skutecznie ją wyciszyć. Co więcej, wiele z nich sprzedawanych jest w najróżniejszych kształtach za sprawą których możemy rewelacyjnie i nowocześnie przyozdobić nasze ściany. Część osób decydując się na zakup korkowych paneli traktuje je także jako tablicę korkową, co stanowi kolejne ułatwienie, jeżeli pracujemy zdalnie.

Więcej na stronie cichydom.eu