Wycieczka klasowa do Kudowy Zdrój

Jak co roku, jeździmy z klasą na wycieczkę w okresie końcówki maja czy początku czerwca. W zeszłym roku odwiedziliśmy Warszawę, natomiast dwa lata temu pojechaliśmy do Trójmiasta zobaczyć przepiękną starówkę Gdańska, a także słynny krzywy dom w Sopocie.

Nasz nocleg – pensjonat w Kudowie Zdrój

pensjonaty kudowa zdrójJednak mi najbardziej podobało się ZOO w Oliwie. Spędziliśmy tam cały dzień, gdyż oliwskie ZOO ma bardzo rozległe tereny, a znajduje się tam 190 gatunków zwierząt, lwy, gady, płazy. Jednak największą atrakcją dla turystów zdecydowanie są słonie i chodzące po otwartym wybiegu wielbłądy. Na pewno jest t miejsce warte zobaczenia. W tym roku jednak wybraliśmy przeciwny kierunek i udaliśmy się w Góry Stołowe, a dokładnie Kudowę Zdrój gdzie do dyspozycji turystów są pensjonaty Kudowa Zdrój i uzdrowiskowe. Nasz znajdował się prawie przy samych górach i miał nawet własny basen. Pokoje były ładne i schludne. Plan zwiedzania był bardzo szeroki. Nie tylko mieliśmy odbyć spacer po rozległych terenach Gór Stołowych, ale także liczne kościoły, a także skansen, w którym mieściły się domy z Szalejowa Dolnego oraz z Czermnej. Są to drewniane budowle pochodzące z osiemnastego wieku. Jednak to co najbardziej interesowało całą klasę to chyba Kaplica Czaszek. Jest to ponoć barokowa kaplica, której ściany i sufit pokryte zostały ludzkimi czaszkami, ofiar wojen i epidemii!

Poza tym mieliśmy odwiedzić jeszcze naszych sąsiadów, czyli Czechy i przejść się przepiękną starówką Pragi. Była to chyba najlepsza wycieczka jaką odbyliśmy. Oczywiście zrobiłam całą fotorelację, aby zaprezentować wspomnienia z wycieczki rodzicom.