Wybieranie ramy na wymiar do obrazu

Urządzając dom zwracamy uwagę na każdy detal. Starannie wybieramy kolory ścian, nieprzypadkowo wybieramy też meble a na samym końcu myślimy już o dekoracjach i tekstyliach, które wykończą nam finalnie pomieszczenie łącząc wszystkie jego elementy w całość. O ile zakup dodatkowej serwetki, świecznika czy poduszki przychodzi łatwo i szybko to dekoracja ścian zajmuje już więcej czasu.

Wybranie rozmiaru ramy do obrazy

rama obrazu na wymiarPuste ściany sprawiają, że pomieszczenie niezależnie od naszych starań i od tego co już się w nim znajduje wydaje się być puste, chłodne, niezamieszkałe przez nikogo. Brakuje czego co powie nam kim jest właściciel danego mieszkania. Może zdradzi jakąś jego cechę charakteru czy pasje. Najłatwiej jest na ścianach powiesić po prosty zdjęcia. Czy to rodzinne czy z naszej wymarzonej podróży życia, a może z lat naszej młodości. Jednak każdy z nas decyduje się jeszcze na coś więcej. Obraz jest świetnym uzupełnieniem mieszkania. Chociaż jeden, chociaż niewielki, może zdobyty na targu ale ten malowany farbami czy szkicowany przez rękę artysty. Sam obraz to jeszcze nie wszystko. Żeby dobrze się prezentował trzeba go należycie oprawić. Rama obrazu na wymiar powinna być do niego odpowiednio dopasowana. Wszystko zależy od rodzaju obrazu. Jeżeli mamy do czynienia ze szkicem czy ryciną dama może być większa niż sam rysunek. Jeśli natomiast jesteśmy posiadaczem obrazy malowanego farbami dobrze jest aby rama była doprasowana idealnie do rozmiaru płótna.

Może trudno w to uwierzyć ale są też obrazy, które nie lubią ram. Dotyczy to zwłaszcza abstrakcji, które powinny wychodzić poza płótno i nie być niczym ograniczane. Zdecydowanie lepiej się wtedy prezentują. Ich barw nie są zamknięte a sięgają poza obraz. Podobnie jest z malowidłami na desce.