Wspomaganie budowy mięśni odżywkami białkowymi

 

Trening kulturystyczny stanowi silne obciążenie dla organizmu. Wzrasta wtedy zapotrzebowanie na składniki odżywcze- budulcowe, energetyczne, mikroelementy. Praktycznie nie ma możliwości, by pokryć je stosując zwykły sposób odżywiania.

 Odżywki dla kulturystów

odżywki białkoweKażde powtórzenie, wykonane z dużymi ciężarami, może generować mikrouszkodzenia w mięśniach. Stanowią one podstawę do rozbudowy tkanki mięśniowej. Jednak, oprócz ciężkiego treningu, konieczna jest prawidłowa dieta, zapewniająca odpowiednią podaż protein, węglowodanów, zdrowych tłuszczy. Tradycyjne odżywianie może sobie z tym nie poradzić, dlatego sportowy często wykorzystują odżywki białkowe. Ich skład zapewnia dostarczenie łatwo strawnych protein, często w formie pojedynczych peptydów. Gwarantują wysoka przyswajalność, nie obciążają przy okazji układu trawiennego. W ich skład wchodzą aminokwasy BCAA, mające fundamentalne znaczenie dla budowy mięśni. Poprawę wyników siłowych może zapewnić kreatyna, na przykład w formie preparatu Trec CM3. Jabłczan sprawia, że organizm nie zatrzymuje wody. W wypadku ciężkich treningów z kolei doskonale sprawdzają się odżywki na masę, zawierające większy udział węglowodanów. Jednak budowa mięśni to jeden z cykli treningowych, po jego zakończeniu powinno nastąpić spalanie tłuszczu. To zadanie ułatwią produktu, zawierające substancje lipotropowe oraz karnitynę. Dzięki nim proces redukcji tkanki tłuszczowej przebiega znacznie szybciej.

Stosowanie odżywek dla sportowców nie sprawi, że mięśnie po prostu urosną same. Podstawą poprawy formy i wydolności jest równowaga pomiędzy trzema elementami- treningiem, regeneracją i dietą. Jednak dobrze dobrany zestaw suplementów, witamin, minerałów, jest w stanie przyspieszyć czas osiągnięcia wymarzonej sylwetki.