Właściwości kurtyn foliowych

Współczesny przemysł cechuje dążenie do ograniczenia kosztów, szukania praktycznych rozwiązań do podniesienia jakości oraz wydajności i bezpieczeństwa pracy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest podział dużych przestrzeni hal na różne strefy aktywności. Najprościej jest osiągnąć ten cel przy użyciu kurtyn wykonanych z folii PCV.

Oszczędności wynikające z zastosowania kurtyn foliowych

kurtyny folioweWydzielenie rozmaitych stref w halach magazynowych i przemysłowych nigdy nie było tak proste jak obecnie dzięki kurtynom foliowym. Producenci wykonują kurtyny foliowe pod indywidualne zamówienie klientów z pasów folii o różnej grubości i szerokości. Budowa z pasów folii, a nie jednolitej połaci umożliwia swobodne przemieszczanie się. Dla uzyskania większej szczelności pasy mogą delikatnie na siebie zachodzić. Dużym plusem kurtyn foliowych jest ich transparentność dzięki czemu można ocenić sytuację w innych częściach hali. Kurtyny z folii są świetnym materiałem tetmoizolacyjnym więc zapobiegają nawiewom zimnego powietrza do stref oraz utrzymują żądaną temperaturę na stanowiskach pracy. Folie do kurtyn mają właściwości izolacji akustycznej co jest ich ważną zaletą gdyż tłumią hałas powstający w procesie produkcji. Kurtyna foliowa zabezpiecza też przed zapyleniem i przemieszczaniem się szkodliwych oparów. PCV jest odporne na większość kwasów, zasad i wielu innych substancji chemicznych. Producenci oferują kurtyny foliowe do zadań specjalnych odpornych na promieniowanie UV i IR oraz wzmocnione folie z ożebrowaniem.

Oferta producentów nie kończy się na foliach przezroczystych i obejmuje wyroby w kolorze zielonym, czerwonym i matowe. Dzięki zastosowaniu kurtyn foliowych można zaoszczędzić energię elektryczną i cieplną. Mniej wymierny ale bardzo ważny jest aspekt uzyskania wyższej wydajności pracy i podniesienia jej jakości.