Wczasy w polskich górach – apartament Zakopane

góryZakopane to miasteczko położone w województwie małopolskim oraz jest największym obszarem urbanistycznym w bliskim otoczeniu Tatr. Oprócz tego, od dawna Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski, ze względu na ogromne możliwości uprawiania sportów zimowych. Zakopane leży u podnóży Tatr w Kotlinie Zakopiańskiej.

W obszarze miasta mieści się kilka strumieni, których wody wpadają do rzeki Zakopianka. Ważną wiadomością jest także fakt, iż miasto jest najwyżej ulokowaną miejscowością w Polsce. Miasto to nierzadko zwiedzane było przez popularne osobistości, takie jak Jan Kasprowicz czy Ignacy Witkiewicz. Natomiast Stanisław Witkiewicz jest twórcą stylu zakopiańskiego, który jest specyficzny dla tego miejsca. W miejscowości znajduje się też sporo muzeów, między innym Muzeum Tatrzańskie im. dr Tytusa Chałubińskiego i Muzeum Karola Szymanowskiego w willi Atma. Rok w rok na obszarze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew odbywają się zawody Pucharu Świata w skokach na nartach. Zdarzenie to przyciąga ogrom turystów, którzy także bez względu na porę roku przybywają do tego niezwykłego miasta. Następną atrakcją tego miejsca są mnogie trasy piesze, na przykład Droga pod Reglami oraz Palenica Białczańska. Osoby, które realizują wycieczkę do Zakopanego na pewno chcą znaleźć odpowiedni nocleg. Najbardziej znane zdecydowanie są apartamenty zakopane a także domki zakopane. Każdy z nich cechuje się innym wyposażeniem, więc każdy turysta na pewno dobierze najlepszą dla siebie możliwość. Należy jednak zauważyć, że Domek jest zdecydowanie tańszy, niż apartament Zakopane, oraz może umieścić większą liczbę ludzi.

Na tego rodzaju wyjazd warto więc wybrać się z przyjaciółmi, po ówczesnym zweryfikowaniu różnych baz noclegowych, których w Zakopanem nie brakuje. Wszystkie osoby, które zastanawiają się nad wyjazdem, mogą wyszukać domek za pomocą Internetu, gdzie wyszukają się też proponowane atrakcje turystyczne.

Tagged with: