Warstwy lateksowe w materacach wykonanych z pianki

 

Jeśli chodzi o rodzaje pianek poliuretanowych wykorzystywanych do produkcji materacy, to można wymieniać ich setki. Niemniej jednak warto wspomnieć o co najmniej kilku z nich, czyli o tych, które są zdecydowanie najbardziej popularne.

Właściwości antyalergiczne pianki lateksowej

materac piankowy sklepPowszechnie do produkcji materacy piankowych wykorzystuje się takie materiały jak pianka poliuretanowa hr-30, 35, 40, pianka PUR T 25, pianka PUR T 30 oraz termoelastyczna pianka standardowa biała, różowa, czerwona, a także pianki typu Komfort. Materace wykonane z tych pianek poliuretanowych można znaleźć w praktycznie każdym sklepie. Warto wspomnieć również o elemencie, który często łączony jest z materacami piankowymi. Chodzi tutaj o lateks, który stanowi warstwę ochronną dla materacy piankowych. Warstwy wykonane z pianki lateksowej mają to do siebie, że są bardzo wygodne w użytkowaniu. Z pewnością materac piankowy sklep będzie miał w swojej ofercie właśnie takie materace. Pianka lateksowa ma też wiele innych zalet. Na pewno trzeba tutaj wspomnieć o właściwościach antyalergicznych takiej pianki. Okazuje się, że jest to idealne rozwiązanie dla osób z problemami alergicznymi, bo tego typu pianka w ogóle nie uczula. Właściwości antyalergiczne zapewniane są przez specjalnie zaprojektowaną wentylację w materacu z pianki lateksowej. Perforacja sprawia, że materac „oddycha”. Pianka lateksowa wykorzystywana jest głównie jako wykończenie wierzchnie w materacach poliuretanowych.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, jaką grubość ma warstwa pianki lateksowej w materacu. Optymalną grubością pianki lateksowej jest od 3 do 5 cm. Chodzi tu oczywiście o osoby dorosłe, które cechuje przeciętna waga. Jeśli pianka lateksowa będzie zbyt gruba, to materac równocześnie stanie się twardszy i znacznie mniej plastyczny.