Używany wózek widłowy w idealnym stanie

W magazynie do tej pory używaliśmy wózków paletowych, zarówno zwykłych jak i elektrycznych, gdyż obydwa te rodzaje wózków w zupełności wystarczały jak na nasze potrzeby. Dopiero gdy dostawy towaru zaczęły być coraz większe, a usługi dostaw do klienta weszły w życie zdecydowaliśmy iż potrzebne nam były większe wózki do ładowania towaru.

Zakup używanych wózków widłowych

wózki używane widłoweDo naszego magazynu potrzebowaliśmy co najmniej dwóch wózków widłowych o dużym udźwigu, które mogły być wykorzystane do ładowania ciężkich zamówień, niejednokrotnie ładowanych na kilka osobnych palet z racji dużego gabarytu oraz wagi. Oczywiście, zakup całkowicie fabrycznie nowego wózka wiązał się z kosztami które były stanowczo ponad nasze obecne możliwości, więc zamiast szukać jednego nowego wózka, postanowiliśmy zakupić kilka używanych pojazdów widłowych. Mimo iż powszechnie uważa się iż używane pojazdy to loteria, obecnie trudno trafić na sprzęt w złym stanie, gdyż sprzedaż takowego może mocno zaważyć na renomie salonu go sprzedającego. Zaopatrzyliśmy się więc w wózki używane widłowe w salonie w naszej okolicy, i tak jak się spodziewaliśmy, wózki były w doskonałym stanie, a co najważniejsze, były objęte gwarancjami jakości tak, jak fabrycznie nowy sprzęt, więc w razie problemów mogliśmy je serwisować w ramach umowy gwarancyjnej.

Kupione przez nas wózki były napędzane elektrycznie, gdyż takowe były łatwiejsze w użytkowaniu i tańsze niż wózki napędzane silnikami benzynowymi. Miały one co prawda mniejszy udźwig, aczkolwiek nadal pozostawał w zupełności wystarczający jak na ciężar towaru, który magazynowaliśmy. Obydwa wózki które zostały wprowadzone do inwentarza natychmiast znalazły stałe zastosowanie, i obecnie zdarza się bardzo rzadko by stały bezczynnie.