Używanie sondy hydrostatycznej poziomu do pomiarów

W mojej pracy na co dzień zajmuję się kontrolą i monitoringiem stanu odpadów ściekowych produkowanych zarówno przez osoby prywatne jak i działalności i różne biznesy. W tej pracy wykorzystujemy wiele wysoko rozwiniętych technologicznie urządzeń – tylko takie bowiem dają nam pewność pomiarów. Musimy dbać o ten sprzęt i zawsze mieć pewność, że jest on w pełni gotowy do działania.

Polecanie hydrostatycznych sond poziomu

sonda hydrostatyczna poziomuPewnego dnia zostałem wysłany do siostrzanej firmy, w roli wizytatora i obserwatora. Od razu zauważyłem, że pewne elementy pracy u nich różnią się od naszej. Może nie chodzi tyle o wykonywanie zalecanych zadań, ale bardziej o przyrządy pomiarowe, których używa się do robienia wszelkich niezbędnych pomiarów. Różnica w jakości tych sprzętów była znaczna. Nie dziwie się więc, że gdy robiliśmy pomiary w tym samym miejscu to były rozbieżności w wynikach. Powiedziałem im, że potrzebują nowych urządzeń, a wśród nich musi pojawić się na pewno nowa sonda hydrostatyczna poziomu. Jest to jeden z ważniejszych przyrządów w trakcie naszej pracy pomiarowej i kontrolnej i musi być on jak najlepszej jakości. My używaliśmy sondy od sprawdzonego producenta i zawsze w tej kwestii trzymaliśmy go. Poleciliśmy więc kupno odpowiedniej sondy i innych urządzeń, aby jak najszybciej polepszyć wyniki w pracy. Polecenie zostało wykonane już na następny dzień i w końcu mieliśmy tak samo dobre jakościowo sondy.

Od tej pory, gdy porównywaliśmy wyniki zawsze wychodziły one takie same lub w przyjętej normie błędu. Nie trzeba było robić ponownych pomiarów zastanawiając się co szło nie tak. Najlepsza możliwa jakość sprzętu ułatwiała prawidłowo wykonaną pracę i pozbywała się wszelkich uprzykrzających życie znaków zapytania. Lepiej być nie mogło.