Szkolenie Product Owner – jak przygotować?

 Szkolenia różnego rodzaju są obecnie bardzo popularne. Dzięki nim możemy nauczyć się nowych rzeczy, czy też pogłębić dotychczasową wiedzę. Istnieje wiele firm szkoleniowych organizujących takie kursy. Nie wszystkie jednak są dobrze przygotowane, a więc nie będą dostatecznie skuteczne i korzystne dla słuchaczy.

Szkolenia Product Owner i dobra prezentacja

szkolenia na Product OwnerNa czym powinno się skupiać podczas przygotowywania szkolenia na Product Owner? Na pewno bardzo przydatne będą na nim urządzenia multimedialne takie jak projektor czy głośniki. Dzięki nim można pokazywać uczestnikom kursu ciekaw prezentacje, filmiki, czy zdjęcia do ćwiczeń. Na pewno wzbogacają one każde szkolenie, a przy tym można z nimi wymyślać ćwiczenia, an przykład jak się skończy dana sytuacja, albo co bohater opowieści powinien zrobić w tej sytuacji. Bardzo ważne są także materiały szkoleniowe rozdawane uczestnikom. Szkolenie Product Owner są mało znane i poruszają niekiedy skomplikowane zagadnienia. Dobrze jest przygotować uczestnikom małą ściągę z najważniejszymi zagadnieniami, dzięki którym mogą zawsze do nich wrócić po szkoleniu. Z pewnością każde szkolenie powinno być organizowane w pomieszczeniu, gdzie jest dużo miejsca, gdzie zmieszczą się stoły z krzesłami, jak również jest dobra akustyka. Wtedy przemówienie szkoleniowca będzie dobrze słyszalne nawet bez mikrofonu, który często utrudnia rozumienie słów. Wygodne miejsca do siedzenia sprawią, ze słuchacze mogą uczestniczyć w kursie w komfortowych warunkach i skupiać się na treści, a nie na dobrym usadowieniu się.

Podsumowując, profesjonalnie szkolenia powinny być zorganizowane w dobrym, dużym pomieszczeniu. Należy zadbać o o materiały szkoleniowe, jak również o sprzęt multimedialny potrzeby do prezentacji dodatkowej.