Świetlik dachowy zapewnia dopływ światła naturalnego

W zakładzie pracy niezbędnym elementem towarzyszącym pracownikom przez cały dzień jest oświetlenie. Odpowiednie oświetlenie miejsca pracy poprawia wydajność oraz bezpieczeństwo osób przebywających w obiekcie. Warto więc zadbać o odpowiednie warunki oświetleniowe w obiekcie. W tym celu coraz częściej stosuje się nowoczesne rozwiązania oparte o diody elektroluminescencyjne.

Poliwęglanowy świetlik gwarancją doświetlenia pomieszczenia

świetliki z poliwęglanuOprawy LED zapewniają bardzo dobre parametry techniczne w połączeniu z małym zużyciem energii co przekłada się na mniejsze rachunki za prąd. Wszędzie tam, gdzie dodatkowe oświetlenie w postaci diod LED jest niewystarczające należy szukać dodatkowych alternatyw. Jedną z opcji, które można wykorzystać są świetliki z poliwęglanu. Oprócz zapewnienia dostępu światła dziennego, które w naturalny sposób naświetla obiekt, świetliki przyczyniają się również do poprawy bilansu cieplnego w wyniku ogrzewania powietrza przez promienie słoneczne. Świetliki dachowe można stosować w połączeniu z oprawami LED. W takim przypadku należy jednak zastosować odpowiednie sterowanie oprawami, które będzie uwzględniać natężenie oświetlenia w obiekcie. W takim przypadku w razie potrzeby oprawy będą doświetlać powierzchnie. W momencie, gdy świetlik zapewni docelową wartość światła oprawa LED wyłączy się. To wszystko jest możliwe przy zastosowaniu odpowiednich urządzeń sterujących wykorzystujących między innymi modulację impulsów PWM.

Jak widać zastosowanie świetlików z poliwęglany przynosi wiele korzyści. Niewątpliwą zaletą jest również możliwość ich stosowania w połączeniu z tradycyjnym oświetleniem co daje dodatkowe możliwości. Wszystkie te aspekty przekładają się bezpośrednio na bezpieczeństwo i komfort ludzi przebywających w miejscu pracy.