Stylowe lampiony na taras

W końcu nadeszły ciepłe, wiosenne dni. Przyroda budzi się do życia, a wraz z nią w ludziach budzą się pomysły. Najczęściej dotyczą one prac działkowych, z racji tego, że przez długi zimowy okres większość rzeczy została już w domu zrobiona. Również ja uległam takiemu sezonowemu szaleństwu i postanowiłam kupić na mój taras działkowy lampion drewniany. 

Subtelnie oświetlony taras za pomocą lampionu

lampion drewnianyOstatnio oglądałam program w telewizji, gdzie projektant urządzał ogród dla pewnej pary. Bardzo spodobał mi się pomysł, aby na tarasie zawiesić lampion drewniany, a najlepiej kilka. Przedmiot ten daje subtelne światło, które stwarza bardzo tajemnicza atmosferę. W blasku światła, które daje lampion drewniany, aż chce się wypoczywać po ciężkim dniu pracy, a także posiedzieć z ukochanym w tak intymnej atmosferze. Jak zaplanowałam, tak też zrobiłam. W weekend pojechałam do marketu budowlanego w poszukiwaniu asortymentu o nazwie lampion drewniany. Okazuje się, że wybór jest niesamowity. Są lampiony z różnego rodzaju drewna. Do wyboru, do koloru. Widzimy lampiony jasne, ciemne, sosnowe, dębowe, lakierowane, malowane. Dla osób, które mają natomiast ograniczony budżet znajdują się również takie produkty, jak lampion drewniany ze sklejki lub plastikowe mające na celu naśladować wyglądem lampion drewniany. Z racji tego, że mam taras pomalowany w ciemnych kolorach, postanowiłam zakupić cztery lampiony wykonane z drewna dębowego, które zostały polakierowane ciemnym lakierem. Efekt jaki ma sam lampion drewniany był niezwykły, natomiast w połączeniu z moim tarasem stworzył wręcz oszołamiające wrażenie. 

Teraz co wieczór cieszę się subtelnym światłem jakie daje lampion drewniany umieszczony na moim tarasie. Uwielbiam odpoczywać w jego blasku słuchając muzyki, czytając książkę, czy też po prostu leżąc i marząc. Polecam każdemu ten rodzaj światła, który nie męczy oczu, a pozwala odpocząć.