Środki chemiczne stosowane w hotelach

Branża hotelarska ogólnie odznacza się wysokim standardem usług oraz obsługi. Związane to jest z dbałością o doskonałą obsługę klienta, prowadzenie zgodnej z wymogami restauracji oraz wykwalifikowanymi pracownikami dbającymi o czystość pokoi.

Dbałość o czystość w hotelowych pokojach

chemia hotelowaGoście zamawiający pokoje spodziewają się dobrej obsługi oraz pokoju utrzymanego w czystości i świeżości. Jest to możliwe dzięki codziennej pracy grupy pracowników, odpowiedzialnych za sprzątanie, a nieodzowna w ich pracy jest chemia hotelowa. Pod tym wyrażeniem kryją się preparaty stosowane do czyszczenia armatury i innych sprzętów w łazience, ale także stosowania przyjemnych pod względem zapachu środków piorących do pościeli czy ręczników. Mycie i usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z urządzeń sanitarnych jest konieczne do utrzymania odpowiedniego poziomu czystości. Stosowane są tu najczęściej płyny zawierające kwasy, które skutecznie usuwają brud, zostawiają warstwę ochronną na powierzchni i przyjemnie pachną. Dostępne są również wersje ekologiczne, powstałe z myślą o ochronie środowiska naturalnego. Często stosuje się też na przykład olejki do sanitariatów, które mają za zadanie neutralizować zapachy. Ważne jest również używanie płynów dezynfekujących na różne powierzchnie mebli czy środków do mycia podłóg w pokoju hotelowym. Takie skoncentrowane i działające aktywnie środki pozwalają na całkowite usunięcie zanieczyszczeń dzięki silnym składnikom. Pozostawiają powierzchnię błyszczącą i bez smug, a także długo utrzymujący się, przyjemny zapach.

Standardy wprowadzone w poszczególnych hotelach utrzymywane są między innymi dzięki dbałości o wszystkie używane pomieszczenia. Dzięki specjalnym chemicznym środkom pokoje dla gości utrzymane są w stanie doskonałej czystości.