Sprawdzone odmiany pelletu

Nie da się ukryć, że w naszym życiu ogrzewanie pełni bardzo ważną funkcję. Nie dałoby się normalnie funkcjonować jeśli nie zdecydowalibyśmy się na zastosowanie w naszym domu jakiegoś systemu grzewczego. Ostatnimi czasy mamy wiele różnych możliwości związanych z kupnem materiałów używanych do ogrzewania domów. Nie musimy decydować się już tylko na stosowanie węgla opałowego. 

Kaloryczny pellet drzewny 

pellet olczykOgrzewanie domów często kojarzone jest ze stosowaniem węgla lub ewentualnie drewna opałowego. Niemniej jednak trzeba mieć tę świadomość, że węgiel nie jest jedynym z dostępnych materiałów opałowych i niektóre z nich mogą okazać się nie tylko równie kaloryczne ale dodatkowo także znacznie tańsze. Doskonałym przykładem materiału opałowego jaki ostatnimi czasy jest często stosowany jest pellet Olczyk. Jest to produkt wytwarzany w naszym kraju i powstaje on z wiórów drzewnych. Mówiąc na temat pelletu drzewnego należy od razu zaznaczyć, że wióry potrzebne do produkcji tego materiału opałowego są wytwarzane w tartakach i są efektem ubocznym podczas produkcji desek. Niekiedy słyszy się również o tym, że pellet drzewny produkowany jest także z wierzby energetycznej. Specjalne rębaki tworzą zrębki z patyków takiej wierzby i następnie te zrębki po przeprowadzeniu dokładnego suszenia są poddawane formowaniu przy użyciu prasy wywierającej duży nacisk na zrębki. W taki sposób tworzą się charakterystyczne wałeczki. 

Pellet drzewny ceniony jest z wielu różnych powodów. Jednym z nich jest chociażby to, że dzięki pelletowi możemy w dużym stopniu wpływać na zmniejszenie się emisji zanieczyszczeń przekazywanych do atmosfery. Ze wszystkich dostępnych materiałów opałowych to właśnie pellet drzewny jest uznawany za materiał najmniej szkodliwy. W związku z tym warto zacząć go stosować w naszych domach.