Sprawdzona komora hiperbaryczna

Kiedyś komory hiperbaryczne były wykorzystywane przez sportowców czy osoby z silnym niedotlenieniem. Dziś są one powszechnie wykorzystywane przez pacjentów z niewydolnością oddechową lub różnymi schorzeniami, kwalifikującymi się do tlenoterapii.

Jak przebiega tlenoterapia w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna cennik krakówKażdego roku z tlenoterapii korzystają dziesiątki tysięcy pacjentów, którzy z racji przeróżnych dolegliwości i schorzeń, wymagają poprawy procesów fizjologicznych zachodzących w organizmie. Tego typu terapia jest prowadzona w komorze hiperbarycznej, stanowiącej pewnego rodzaju zamkniętą przestrzeń. Przeważnie dostępne są komory mogące jednocześnie pomieścić od kilku do kilkunastu osób, ale można znaleźć również modele przeznaczone dla jednej osoby. W czasie pobytu w niej, wpuszczany jest do wnętrza tlen pod ciśnieniem trzy razy większym niż ciśnienie atmosferyczne. W warunkach panujących w komorze, tlen ma właściwości przenikające nawet do nieukrwionych miejsc, zatem zapewnia najlepsze natlenienie całego ciała. Jeżeli interesuje nas komora hiperbaryczna cennik Kraków jest miastem, w którym na pewno ją znajdziemy. Zabiegi w niej prowadzone trwają od czterdziestu pięciu do sześćdziesięciu minut, przy czym jeden zabieg kosztuje około dwieście pięćdziesiąt – trzysta pięćdziesiąt złotych. Przed poddaniem się terapii, pacjenci proszeni są o rozebranie się do samej bielizny i zdjęcie wszystkim ostrych przedmiotów. Dopiero później można do niej wejść i zająć swoje miejsce, do którego przyporządkowana jest maska.

Z każdym rokiem przybywa osób, które skorzystały z tlenoterapii prowadzonej w komorach hiperbarycznych. Choć nie są to tanie zabiegi, to jednak przynoszą ogromne korzyści dla naszego zdrowia. Czysty tlen pod odpowiednim ciśnieniem, jest w stanie leczyć wiele schorzeń.