Smaczne miody pod własną marką

 

Słodki smak miodu każdy z nas zna. Przeważnie wykorzystujemy go w kuchni, ale posiada on także szerokie zastosowanie w pielęgnacji i domowym spa. Warto wiedzieć jakie są jego rodzaje i który smak jest najlepszy, bo jest ich sporo.

Gdzie kupować najlepsze miody?

miód pod własną markąTen słodki produkt jest dobrze znany chyba każdemu z nas, gdyż z pewnością go dostawaliśmy od naszym mam i babć, kiedy byliśmy przeziębieni. Obok cytryny, czosnku i cebuli, to jeden z najpopularniejszych naturalnych antybiotyków, zatem nic dziwnego, że znajdziemy go w każdym domu. Przeważnie kupujemy je w sklepach spożywczych, gdyż niewielu z nas ma zaprzyjaźnionego pszczelarza blisko domu. W Polsce jest coraz mniej profesjonalnych pszczelarni, ponieważ na świecie w zastraszającym tempie zmniejsza się ilość pszczół produkujących miód. Coraz częściej można znaleźć tak zwane rozlewnie miodu, które zbierają ten cenny produkt od okolicznych pszczelarzy i odsprzedają klientom w słoikach. Dzięki temu, każdy przedsiębiorca może kupić miód pod własną marką, który później będzie odsprzedawać dalej lub wykorzystywać w swojej działalności. Do wyboru jest bardzo wiele rodzajów miodów, które mają doskonałą jakość. Klienci najczęściej wybierają miody kwiatowe, czyli nektarowe, ponieważ mają delikatne smaki, które odpowiadają większości klientów. Poza nimi możemy także kupić miody spadziowe o znacznie ciemniejszej barwie i wyrazistym smaku. Ostatnią grupą miodów są mieszane, czyli produkowane przez pszczoły z różnych gatunków nektarów kwiatowych.

Mały słoiczek miodu z etykietą własnej firmy może być świetnym pomysłem na produkt reklamowy. Można również taki miód kupić komuś na prezent, gdyż na etykiecie może nadrukować dowolny tekst. Z pewnością taki zdrowy upominek będzie mile widziany.