Skuteczne nabijanie klimatyzacji

Gdy temperatury za oknem są wysokie, jest to najlepszy moment do tego, by przystąpić do corocznego przeglądu układu klimatyzacji. Jedną z najważniejszych czynności serwisowej będzie sprawdzenie szczelności układu, a także uzupełnienie ewentualnych braków czynnika chłodzącego. Jednym z najczęściej występujących powodów występowania awarii całego układu klimatyzacji jest bowiem jego rozszczelnienie, którego wynikiem jest obniżenie sprawności i usterki.

Korzystamy z usługi nabijania klimatyzacji

nabijanie klimatyzacji wrocławCzynnik chłodzący, którym jest wypełniony cały układ klimatyzacji, oprócz pełnienia niezbędnej funkcji do prawidłowego funkcjonowania, jednocześnie odpowiada za smarowanie podzespołów oraz uszczelnia poszczególne elementy. Ma on zbliżony sposób działania do oleju silnikowego Z tego powodu warto pamiętać o tym, aby regularnie sprawdzać poziom czynnika, a także uzupełniać pojawiające się ewentualne braki. Rocznie w przypadku sprawnego układu mogą wystąpić ubytki na poziomie od 10% do około 15%. Jeśli jest nam niezbędne nabijanie klimatyzacji wrocław wydaje się odpowiednim miastem. W przypadku zaniechania serwisu przez okres dwóch czy trzech lat, może to przełożyć się na poważne konsekwencje dla sprawności całego układu. Niewielka ilość czynnika chłodzącego może spowodować między innymi przegrzanie sprężarki, natomiast zbyt mała ilość oleju może powodować zatarcie sprężarki.

Oczywiście układ klimatyzacji bez odpowiedniego poziomu czynnika chłodzącego może nie działać w prawidłowy sposób. Spadek sprawności systemu w pierwszej kolejności przełoży się na znacznie mniejszy komfort użytkowania. Naturalny spadek wynoszący do piętnastu procent rocznie jest naturalny oraz będzie miał związek z charakterystyką działania podzespołów. W czasie używania klimatyzacji bowiem z czasem czynnik chłodzący może przenikać oraz odparowywać.