Skuteczna obrona dzięki gazowi pieprzowemu

Posiadanie gazu pieprzowego może uratować przed tragedią. Jest on niewielkich rozmiarów, jednak cechuje go niezwykła skuteczność w neutralizowaniu napastników. Warto wybrać formułę żelową, ponieważ w zamkniętych pomieszczeniach nie na razie osób postronnych, ponieważ żel będzie spoczywał wyłącznie na napastniku.

Działanie gazu pieprzowego

mały gaz pieprzowyChcąc zwiększyć swoje bezpieczeństwo, dobrym wyjściem jest zakup środka do samoobrony. Niezwykle popularny jest gaz pieprzowy. Do jego użycia nie są potrzebne żadne umiejętności. Wystarczy wycelować w napastnika i nacisnąć. Gaz sam rozprawi się z oprawcą, drażniąc mu oczy oraz drogi oddechowe. Celem użycia gazu nie jest wyrządzenie krzywdy napastnikowi, ale zneutralizowanie go. Gaz wywołuje łzawienie oczu, duszności, kaszel oraz kichanie. Objawy te powodują całkowitą dezorientację oraz utratę kontroli przez napastnika. Mały gaz pieprzowy powinien znajdować się w każdej damskiej torebce! Po zakupie warto sprawdzić działanie gazu oraz zasięg jego rozpylenia. W tym celu należy udać się w odosobnione miejsce, aby nie narażać na działanie gazu postronnych przechodniów. Ważna jest również obserwacja kierunku wiatru, aby uniknąć dostania się gazu do oczu osoby, która go używa. Warto wybrać gaz w formie żelu, który precyzyjnie przylegnie do atakującego. Gaz pieprzowy to również świetna ochrona przed agresywnymi zwierzętami.

Dbanie o własne bezpieczeństwo jest niezwykle ważne. Gaz pieprzowy to świetna metoda na poradzenie sobie z atakiem napastnika lub ich grupy. Gaz ten skuteczny jest, nawet kiedy atakująca osoba jest pod wpływem alkoholu, bądź środków psychoaktywnych. Specjalnie skonstruowana dysza wyzwala chmurę, która odporna jest na działanie warunków atmosferycznych i skutecznie unieszkodliwi agresora.