Rodzaje działek nad morzem

Poszukiwania idealnej działki pod budowę domu bywają długotrwałe. Oferty z najlepszą lokalizacją, przeważnie szybko znikają z rynku, a więc trzeba dobrze szukać, aby trafić na taką działkę. Ich ceny są przeważnie wysokie, ale wynika to z lokalizacji.

Czym się cechuje działka uzbrojona?

działki uzbrojone blisko morza okolice kołobrzeguOsoby niezorientowane w temacie budowlanym, mogą się nie znać na rodzajach działek, ich przeznaczeniu czy klasyfikacji, dlatego trzeba wyjaśnić, co się kryje pod nazwą – uzbrojona. Działka uzbrojona to taka, do której zostały podłączone media i posiada pozwolenie na budowę. Za taką działkę trzeba najwięcej zapłacić, ponieważ samo wykonanie instalacji gazowej, wodnej, elektrycznej czy kanalizacyjnej, może kosztować od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość natychmiastowego rozpoczęcia budowy. Na rynku znajdziemy także działki minimalnie uzbrojone, czyli posiadające podpiętą energię elektryczną i instalację wodną, a pozostałe media właściciel działki musi sam wykonać. Jeżeli interesują nas działki uzbrojone blisko morza okolice Kołobrzegu będą najlepszą lokalizacją, ponieważ są tam dostępne najlepsze powierzchnie. Możemy kupić działkę w centrum miasta lub niedaleko niego, w pobliskich miejscowościach, gdzie panuje cisza i spokój. Teoretycznie im bliżej morza znajduje si działka, tym wyższą ma cenę, ponieważ większość klientów marzy o domu blisko plaży. W okolicach Kołobrzegu ceny za ar powierzchni są o około piętnaście procent niższe niż w centrum miasta.

Fachowcy z branży budowlanej zalecają, aby wybierając działkę pod budowę domu, szukać nieco większych powierzchni, które w razie potrzeby można w  przyszłości dowolnie zagospodarować. Najczęściej są wybierane przez klientów działki o powierzchni około  25 arów.