Robię na zamówienie meble młodzieżowe

Od prawie dwudziestu lat pracuję jako stolarz, ale dopiero kilka lat temu odkryłem swoje prawdziwe powołanie. Zawsze byłem trochę złotą rączką, trochę artystą, dlatego teraz tworzę fantazyjne meble, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży.

Tworzę różne meble dla dzieci i nastolatków

biurka szkolneRodzice i same dzieci i nastolatki często mają naprawdę ciekawe pomysły na wyposażenie młodzieżowego pokoju, ale trudno im spełnić te meblowe fantazje w zwykłych sklepach, dlatego zwracają się do stolarzy. Robiłem już naprawdę różne meble, czasem inspirowane jakimś gotowym projektem, czasem z połączonych pomysłów dzieci, rodziców i moich. Mój młody współpracownik ma dobrą rękę do rysunku i to zwykle on rozrysowuje projekty i detale. Nie ukrywam, że moje meble nie są najtańszą możliwą opcją, ale chętnych nie brakuje. Najczęściej robię różne dziwne łóżka czy półki na książki, na przykład w kształcie statku czy karocy ze schodkami. Takie rzeczy są dość pracochłonne, ponieważ wymagają dobrego rozrysowanie sobie wszystkich elementów, tak by łączyły się w sensowną i, przede wszystkim solidną, całość. By mogły posłużyć przez wiele lat. Zdarza mi się jednak robić wszystkie meble do pokoju: od łóżka, przez biurko, szafy i regały. Zwykle są to meble dla nastolatków, nie dla małych dzieci, ale w nich też pojawiają się jakieś ciekawe motywy. Swojego czasu był prawdziwy szał na łóżka z kolumienkami i baldachimem. Cały czas zresztą zdarzają się zamówienia na właśnie takie łóżka dla dzieci i młodzieży. Częstym życzeniem, zwłaszcza nastolatków, są biurka z rzeźbionymi nogami i ukrytymi schowkami oraz rozkładane stoliki.

Niektórzy życzą sobie też mebli inspirowanych jakimś stylem, ostatnio rządzi styl industrialny, bo meble z niego są dość drogie. Mam więc sporo zabawy z postarzaniem mebli o przynajmniej kilka dekad.

Sprawdź www.almer-meble.pl ofertę