Proste programy fakturowe mają sporo przydatnych funkcji

Jakie funkcje oprogramowania do faktur przydadzą się w małych firmach? Na pewno te, które można określić mianem podstawowych. Wystawianie faktur i możliwość ich wysyłki do klientów to oczywiście najistotniejsza pośród wszystkich funkcjonalności. Do tego przydadzą się jeszcze inne możliwości, które można znaleźć w najprostszych programach dedykowanych dla małych firm.

Zaawansowane funkcjonalności w prostych programach fakturowych

prosty program do fakturTo, że jakiś program fakturowy jest prosty i czytelny w obsłudze to nie oznacza wcale, że prosta jest również jego funkcjonalność. Każdy program – nawet całkowicie darmowy – umożliwia wystawianie faktur i rachunków. Można je dowolnie korygować czy edytować, a wszystkie wystawione dokumenty zapisują się w jednym miejscu na dysku komputera lub na serwerze online. Jeśli dobrze przyjrzeć się stworzonym instrukcjom obsługi to okazuje się, że każdy prosty program do faktur może nas jakąś ciekawą funkcjonalnością zaskoczyć. Generowanie plików kontrolnych w takich programach to całkowity standard, ale monitorowanie płatności na koncie bankowym to już funkcja bardzo nowoczesna. Podobnie jak możliwość generowania specjalnych kodów, które odbiorcom faktury ułatwia wprowadzenie jej do używanego systemu księgowego. Jednak w dzisiejszych czasach najważniejszą funkcjonalnością jest dostęp do programu przez aplikację mobilną. Jeśli program działa w oparciu o własny serwer w chmurze to do swoich faktur można mieć dostęp z dowolnego urządzenia.

Jeśli chce się kupić prosty program, w którym będzie się wystawiać faktury, to wcale nie oznacza, że musi on mieć tylko podstawową funkcjonalność. Prosta może być jego obsługa, ale funkcje może mieć taki program naprawdę zaawansowane. A już obsługa programu poprzez aplikację na smartfonie powinna być dzisiaj standardem.