Projektowanie instalacji grzewczych w Łodzi

 

Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego jest jednym z głównych zadań stojących przed projektantami instalacji grzewczej w danym obiekcie. Kwestia ta staje się coraz bardziej istotna z punktu widzenia obecnych uwarunkowań prawnych, które wymuszają zastosowanie mniej emisyjnych rozwiązań. Należy więc rozważyć dodatkowe aspekty warunkujące typ instalacji grzewczej.

Ciepło pozyskiwane z ziemi

pompy ciepła łódźW związku z tym tradycyjne instalacje centralnego ogrzewania oparte o spalanie paliw stałych takich jak węgiel coraz częściej są zastępowane chociażby kotłami gazowymi czy rozwiązaniami z zakresu odnawialnych źródeł energii. Przykładem może być tutaj chociażby miasto Łódź na ternie którego realizowanych jest obecnie wiele inwestycji związanych z budową nowych obiektów mieszkalnych. W większości z nich do ogrzewania budynku przewidziane są rozwiązania bazujące na pompach ciepła. Urządzenia te są w stanie zapewnić ciepło potrzebne do ogrzania powierzchni lub podgrzania wody użytkowej. Muszą być one jednak wspomagane przez urządzenia elektryczne takie jak chociażby grzałka, które umożliwiają uzyskanie zadanej temperatury. Warto dodać, że inwestycje w markowe pompy ciepła łódź często są dotowane ze środków krajowych oraz międzynarodowych. W wyniku dotacji osoba decydująca się na tego typu inwestycje może otrzymać zwrot nawet do kilkudziesięciu procent kosztów kwalifikowanych. Warto dodać, że oprócz tego mieszkańcy Łodzi mogą starać się o kredyt na warunkach preferencyjnych, który umożliwi sfinansowanie inwestycji oraz pokrycie kosztów związanych z zakupem materiałów czy wynajęciem firmy instalatorskiej.

Warto dodać, że na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które mogą być zastosowane w danym obiekcie. Przed podjęciem decyzji o zakupie danego sprzętu należy skorzystać z porad biura projektowego, które jest w stanie dokładnie przeanalizować warunki występujące w danej części Łodzi. Pozwoli to zastosować najlepsze dostępne rozwiązanie dopasowane do specyfiki obiektu.