Profile aluminiowe na sufit podwieszany

Sufity podwieszane są bardzo modne ze względu na ich wygląd. Płyta budowlana lub z karton-gipsu jest bardzo praktyczna, ponieważ po jej przykręceniu nie ma kłopotu z takimi czynnościami, jak szpachlowanie. Każdy, kto próbował to zrobić wie, jak dużo pracy trzeba w to włożyć. Dodatkowo sufit jest całkiem wytrzymały i nie ma kłopotu z tym, by zawiesić na nim lampę, a nawet karnisz.

Wybór profili aluminiowych

Profil aluminiowyPierwsze, co powinno nas zainteresować to szerokość profilu. Tak standardowo profil aluminiowy powinien mieć sześć centymetrów szerokości, ponieważ tyle wystarczy, aby trzymać w poziomie płyty. Profil powinien mieć wzmocnienia stalowe. Oczywiście będzie dzięki temu nieco cięższy, lecz strop powinien to bezproblemowo wytrzymać, ponieważ ma w sobie zbrojenia. Standardowa długość takiego profilu to trzy metry. Jeśłi najkrótsza długość sufitu ma więcej, można zamówić profile nawet sześciometrowe. Jednak przy ich montażu trzeba mieć kogoś, kto nam w tym pomoże. Profil aluminiowy może się wyginać, dlatego najlepiej jest montować go w dwie osoby. Jeśłi pracujemy samodzielnie, wybierzmy profile aluminiowe na szerokość płyty. Będziemy mogli je przykręcać w taki sposób, aby trzymała się na nich tylko jedna płyta. W ten sposób zrobimy cały sufit samodzielnie. Koszt takiego profilu jest różny, ponieważ dużo zależy od tego, z jakiego aluminium jest on zrobiony.

Warto jest zainwestować w ten rodzaj materiału. Dzięki temu będziemy mieć dobry, wytrzymały sufit, z którym nie będzie większego problemu. Jeśłi mamy dobry profil, możemy kupić tańsze płyty. Tak naprawdę od profili zależy wytrzymałość, dlatego tutaj nie ma sensu oszczędzać. Najlepiej do tego wziąć mocne wkręty stalowe. Im dłuższe, tym lepiej, byleby nie przebić się przez strop. Jednak to byłoby bardzo trudne.