Profesjonalny kurs skałkowy

Od kiedy sięgam pamięcią zawsze lubiłam uprawiać jakiś sport. Na początku były to dyscypliny zespołowe ale z czasem coraz bardziej ceniłam sobie sporty indywidualne. Ponieważ mieszkam w niewielkiej miejscowości, w której nie ma żadnych klubów sportowych, moją najczęstszą formą treningu stało się bieganie. Jest to coś co uwielbiam, co pozwala mi się odstresować i pomaga mi utrzymać formę.

Przygotowanie do wspinaczki skalnej

kurs wspinaczki skalnejOd pewnego jednak czasu odczuwam potrzebę spróbowania czegoś innego. Zaczęłam interesować się wspinaczką. Wydaje mi się, że jest to coś dla mnie. Nie za bardzo mam jednak pojęcie od czego zacząć, jak się do tej dyscypliny zabrać dlatego zapisałam się na kurs wspinaczki skalnej. Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają licencję PZA, co gwarantuje solidne przygotowanie do samodzielnego wspinania się i zapewnia bezpieczeństwo w trakcie zajęć. Każde szkolenie składa się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria nie jest jednak prowadzona w formie wykładów, tylko jest omawiana w czasie zajęć w terenie. W czasie zajęć nabywa się umiejętności w jaki sposób dobrać odpowiedni sprzęt w zależności od trasy jaką będziemy chcieli pokonać, jak odpowiednio wiązać linę oraz w jaki sposób zakładać stanowiska asekuracyjne. Czas trwania kursu to 6-10 dni, z czego minimum 5 dni stanowi praktyka.

Szkolenie kończy się egzaminem i uzyskaniem zaświadczenia uprawniającego do samodzielnej wspinaczki.Po ukończonym szkoleniu zamierzam wybrać się jeszcze na wyjazd skałkowy aby nabrać większego doświadczenia. Wycieczki są organizowane przez tą samą szkołę, która prowadzi kursy wspinaczki. Mam takie przeczucie, że ta dyscyplina stanie się moją nową pasją a obóz pozwoli mi poznać nowe osoby, z którymi będę mogła się tą pasją dzielić.