Profesjonalne turnusy rehabilitacyjne

 

Stwierdzenie, że – starość nie radość, ma w sobie wiele prawdy, gdyż zdecydowana większość seniorów zmaga się z mniej lub bardziej ciężkimi schorzeniami. Jednym udaje się je pokonać i powrócić do zdrowia, a inni muszą się leczyć do końca życia.

Jak wygląda turnus rehabilitacyjny?

pfron turnusy rehabilitacyjneOsoby po sześćdziesiątym piątym roku życia są głównymi pacjentami większość lekarzy specjalistów. Po przekroczeniu tego wieku, można śmiało powiedzieć, że lepiej ze zdrowiem nie będzie, ale warto o nie walczyć. W tym celu ludzie regularnie odwiedzają lekarzy, zażywają zalecone leki, starają się zdrowo odżywiać i uprawiać jakąś aktywność fizyczną. Wszyscy seniorzy, którzy mają schorzenia kwalifikujące ich do leczenia, mogą skorzystać z turnusów realizowanych przez sanatoria znajdujące się w naszym kraju. Przeważnie taka osoba dostaje skierowanie na pobyt w sanatorium, który może być refundowany. Są też seniorzy, którzy samodzielnie rezerwują sobie wczasy w wybranym sanatorium na własny koszt, ponieważ nie mogą liczyć na pomoc państwa. Żeby dostać skierowanie na refundowane przez PFRON turnusy rehabilitacyjne trzeba spełniać określone wymagania. Przede wszystkim trzeba mieć schorzenie, które jest określone w katalogu chorób kwalifikujących się do leczenia w sanatorium i spełniać wymagania dochodowe. Największe szanse na uzyskanie dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych mają seniorzy z bardzo niską emeryturą lub rentą. Na takich turnusach, seniorzy mają zapewnioną profesjonalną opiekę medyczną i rehabilitacyjną.

Pobyt w sanatorium na turnusie rehabilitacyjnym jest dla części uczestników czasem aktywnego wypoczynku, a dla innych pomocą w odzyskaniu sprawności. Poza rehabilitacyjnymi turnusami znajdziemy jeszcze wiele innych rodzajów wczasów zorganizowanych.