Pojawienie się na ścianie czy suficie pleśni lub grzybów jest ewidentnym skutkiem działania wilgoci. Jeżeli budynek jest nieocieplony, znajduje się w zacienionym miejscu lub został zalany, to z pewnością prędzej czy później zostanie zaatakowany przez grzyby.
Jak osuszyć zalany budynek?
Większość murowanych budynków posiada fundamenty, które znajdują się głęboko pod ziemią i stanowią podstawę. Jeżeli zostaną zalane lub co gorsza będą poddawane ciągłemu działaniu wilgoci, to zdecydowanie wpłynie to negatywnie na stabilność budynku. Działanie wilgoci w budynku bardzo łatwo zauważyć na murach czy na ścianach pomieszczeń, które będą pokryte białym nalotem, czarnymi kropkami lub też żółtawo – brązowymi zaciekami. Nie mniej jednak wilgoć także czuć w powietrzu, zatem nie sposób jej przeoczyć. Żeby się jej skutecznie pozbyć, trzeba w pierwszej kolejności usunąć źródło wilgoci, czyli przeważnie osuszyć mury i ocieplić budynek. Jeżeli tego się nie zrobi, to pleśń oraz grzyby powrócą jak bumerang. O ile w przypadku pojedynczych mieszkaniach, w których pojawiły się oznaki wilgoci na ścianach, można samodzielnie usunąć, to już w przypadku całego budynku nie. Co prawda żeby osuszyć mury, potrzebne są specjalne grzejniki i wentylatory, to jednak musi być ich kilkanaście z każdej strony. Kolejnym etapem może być odgrzybianie ich, ponieważ w wyniku działania ciepła nie znikną one samoczynnie. Najczęściej jest stosowany specjalny środek grzybobójczy, który doskonale sobie radzi z niewidzialnym wrogiem.
Osuszania murów wymaga profesjonalnego podejścia, które gwarantują firmy z branży usługowej zlokalizowane w Warszawie. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi, środkom, doświadczeniu i wykwalifikowanym pracownikom, są w stanie zrealizować każde zlecenie.
Więcej informacji https://www.dryart.pl