Profesjonalna izolacja balkonów i tarasów

W tym roku na wiosnę postanowiliśmy wyremontować balkon. Renowacja była już niezbędna, gdyż pod źle położone płytki wnikała wilgoć oraz woda i niestety wiele płytek było ruchomych i stwarzały one niebezpieczeństwo.

Izolacja balonu i tarasu 

izolacja balkonuPodczas przeglądania projektów nowoczesnych tarasów oraz balkonów trafiłam na blog dotyczący porad budowlanych dla majsterkowiczów. Jeden z tematów dotyczył właśnie remontu i renowacji balkonu. Autor bloga przypominał o tym, że nie należy zapominać o odpowiedniej izolacji i zabezpieczeniu balkonów i tarasów a w szczególności posadzki betonowej, jaka znajduje się pod płytkami. Niezależnie od tego czy będą one stawiane od nowa, czy dokonamy jedynie prac renowacyjnych. Ochrona balkonu przed uszkodzeniem jest niezwykle istotna z powodu zmiennego klimatu i skrajnych skoków temperatury. Kolejnym czynnikiem, który może niszczyć nasze balkony jest woda, która wnika w każdą nawet najmniejszą szczelinę. Brak odpowiedniej izolacji ułatwia dostawanie się wody w każde pęknięcie i szczelinę. Szczególnie w zimę przy bardzo niskich temperaturach zamarzająca woda może narobić dużych szkód rozsadzając betonową posadzkę. To, czego nie widać pod płytkami tarasowymi bardzo osłabia strukturę betonu. W skrajnych przypadkach uszkodzona i osłabiona posadzka może być niezdatna do dalszego użytku. Sprawy należy nie lekceważyć, gdyż może skończyć się to nawet zawaleniem betonowego balkonu. Izolacja balkonu jest zatem niezwykle ważna i praktycznie niezbędna. Odpowiednia izolacja zwiększa również żywotność i piękny wygląd płytek, których wyglądem można cieszyć się długie lata.

Na rynku dostępnych jest wiele preparatów zabezpieczających powierzchnie balkonów. Mamy do dyspozycji klasyczne rozwiązania jak i innowatorskie nowe produkty łatwe w użyciu. To od nas zależy jaki rodzaj izolacji wybierzemy.