Produkcja wielu rodzajów medali okolicznościowych

Medale stanowią symbol uhonorowania wielu osób, które zajmują się uprawianiem sportu, lub też osiągają wiele celów pozasportowych. Dlatego podczas wszelkiego rodzaju turniejów i zawodów możliwe jest obdarowywanie zwycięzców i nie tylko specjalnie zdobionymi medalami. Ich produkcją mogą zajmować się firmy, wykonujące wiele tego typu produktów na zlecenie.

Zamawianie specjalnych medali na turnieje i zawody

medale okolicznościoweDo najczęstszych powodów zamówienia medali okolicznościowych możemy zaliczyć uczestnictwo zawodników w imprezach sportowych. Medale okolicznościowe są w tym wypadku elementem uznania ich umiejętności, i często mogą być wręczane przez organizatorów, włodarzy miast czy osoby reprezentujące sponsorów wydarzeń sportowych. Kiedy zamawiamy medale na imprezę, możemy otrzymać ich wiele rodzajów. Mogą one być na przykład wykonywane z metalu, pleksi czy tworzywa sztucznego. Na powierzchni medalu są naniesione także litery i cyfry, dzięki którym można zaznaczyć miejsce, jakie zajął uczestnik danego wydarzenia sportowego. Dlatego producenci wykonują medale tłoczone, grawerowane czy wypalane za pomocą laserów. Nowe rodzaje medali mogą także być produkowane z przeźroczystego, estetycznego materiału, na którym widnieją loga zawodów, które są wypalone za pomocą nowoczesnych urządzeń. Zamawianie medali odbywa się często tylko za pośrednictwem internetu, co znacząco usprawnia cały proces.

Oprócz medali zawieszanych na szyi, możliwe jest także zamówienie modeli stojących. Duża ich część może posiadać specjalne obramowanie, które jest wykonane z estetycznego materiału sztucznego lub drewna. Medale stojące mogą stanowić także idealny element uhonorowania pracowników w firmach, i mogą zastępować statuetki i puchary, które otrzymują zasłużeni pracownicy.