Producenci placów zabaw

 

Nie każdy plac do zabawy dla dzieci, który znajduje się w mieście, jest bezpieczny. Często są one słabo przymocowane, lub posiadają niebezpieczne elementy. Ponadto kiedy jest pogoda, niemalże zawsze jest na nim tłum dzieci.

Gdzie można kupić plac zabaw dla dziecka?

place zabaw producentJeżeli mieszkamy za miastem, a wokół domu mamy ogród, w którym jest wystarczająco dużo miejsca na montaż placu zabaw, to lepiej go kupić i mieć na własność niż korzystać z publicznych. Dzieci uwielbiają spędzać czas w takim miejscu, więc montując go koło jego domu, na pewno sprawimy mu wielką frajdę. Place zabaw producent sprzedaje w częściach, które należy samodzielnie złożyć zgodnie z dołączoną instrukcją. Jest to dość proste zadanie, bo wszystkie śrubki, kotwy, zaczepy, czy wkręty, mamy w zestawie. Jedyne czego nam brakuje, to niezbędne narzędzia, takie jak młotek, śrubokręt, czy zestaw kluczy. Możemy kupować gotowe zestawy różnych urządzeń tworzących plac zabaw, albo poszczególne jego elementy takie jak piaskownica, karuzela, huśtawki, czy zjeżdżalnia. Dla najmłodszych dzieci popularne są place w formie mini wieży do których wchodzi się po schodach, a wychodzi zjeżdżając po zjeżdżalni. Dla starszych dzieci plac zabaw może być pełen urządzeń sprawnościowych, które przy okazji zabawy, ćwiczą ich równowagę, wzmacniają mięśnie i usprawniają koordynację ruchową. Producenci oferują też palce zabaw w formie niedużych domków połączonych ze zjeżdżalnią, niewielką ścianką do wspinaczki, czy ruchowym mostkiem łączącym wieżę z domkiem.

Tak naprawdę jedynym ograniczeniem w konstrukcji placu zabaw jest wyobraźnia. Najważniejsze jest bezpiecznie wykonanie placu i odpowiednie zamocowanie jego elementów do podłoża. Place zabaw możemy kupić w większych sklepach budowlanych.