Producenci infokiosków mają mnóstwo zamówień

Obecność paneli dotykowych w przestrzeni publicznej nikogo już nie dziwi, wręcz przeciwnie, zdziwienie występuje wtedy, gdy ekran nie jest dotykowy, a tablica interaktywna i nie można nic z tym zrobić. Dlatego producenci nowoczesnych urządzeń sprawiają, aby wszystkie takie miejsca wyposażone były w dotykowe ekrany. Tak powstały kioski multimedialne.

Infokioski mogą być zewnętrzne lub wewnętrzne

producent infokioskówWyróżnić można dwa rodzaje kiosków, które mają nieco odmienną budowę. Te przeznaczone na zewnątrz budynków musza być dodatkowo wzmocnione i chronione przed opadami atmosferycznymi. Często po prostu umieszcza się je pod daszkiem, ale w niektórych sytuacjach tak nie jest. Musza one być wykonane z mocnej stali, która będzie nie tylko odporna na korodowanie, ale tez na wandali, którzy mogą chcieć zniszczyć kiosk multimedialny bez żadnego powodu. Dlatego zewnętrzne kioski wykonywane są z mocnych materiałów, takich jak lakierowana i pokryta cynkiem stal nierdzewna, która dzięki swoim cechom jest w stanie wytrzymać naprawdę dużo. Wszystkie komponenty elektroniczne ukryte są w wytrzymałej obudowie pod panelem dotykowym, na którym także znajduje się specjalna ochronna nakładka. Modele wewnętrzne są zwykle bardziej stylistycznie zaprojektowane, gdyż ryzyko, że ktoś będzie chciał je zniszczyć, jest zdecydowanie mniejsze, niż w przypadku kiosków ustawionych poza budynkami.

Urządzenia te mogą mieć wiele różnych zastosowań, chociaż zaczynały w niedoskonałych formach, jako urządzenia do informowania o atrakcjach w parkach rozrywki lub do zbierania zamówień w restauracjach. Dzisiaj to kompleksowe urządzenia i jeden pracownik może czuwać nad wieloma takimi kioskami ustawionymi w różnych miejscach, nawet bardzo odległych od siebie, na przykład w galerii handlowej.

Informacje pochodzą z https://infokiosk.com.pl