Pozyskiwanie pracowników zagranicznych do polskich firm

Niedobór rąk do pracy w naszym kraju sprawia, iż większość firm skłania się ku zatrudnieniu obcokrajowców na wielu stanowiskach. Aby mogło być to możliwe, wielu właścicieli firm i osób odpowiedzialnych za rekrutację korzysta z pomocy agencji zatrudnienia i pośredników, dzięki którym, możliwe jest załatwienie wszelkich formalności. Jak może odbywać się zatrudnienie obcokrajowca w firmie?

Zatrudnienie wykwalifikowanych obcokrajowców w naszym kraju

pracownicy z zagranicy w polsceJeżeli zdecydujemy się na zatrudnienie osoby o niepolskim pochodzeniu, musimy najpierw zająć się załatwieniem wszelkiego rodzaju formalności, związanych z rejestracją pobytu i zezwoleniem na pracę. Pracownicy z zagranicy w Polsce muszą posiadać zezwolenia na stałą pracę w naszym kraju, co umożliwia zatrudnienie ich na pełen etat w wielu przedsiębiorstwach. Zezwolenie uzyskane z pomocą agencji i pośrednika zatrudnienia obcokrajowca może być też wydane na okres ograniczony w czasie. Dzięki dochowaniu wszelkich formalności, obcokrajowiec może być zatrudniony w pełni legalnie oraz mieć odprowadzane składki na ubezpieczenie zdrowotne, wypadkowe a nawet emerytalne. W przypadku naszego kraju wielu pracowników zagranicznych to obywatele Ukrainy, którzy są obecni u nas o wielu lat, i pracują w niezwykle szerokim spektrum przedsiębiorstw i mniejszych firm. Dzięki pracy agencji zatrudnienia, wielu Ukraińców jest zadowolonych z warunków pracy w Polsce.

Dzięki pośrednictwu zatrudnienia możliwe jest zatrudnienie nie tylko obywateli naszego sąsiedniego kraju. Wielu pośredników pracy zagranicznej może zajmować się rekrutowaniem pracowników z krajów azjatyckich. Jest to niezwykle popularny kierunek rekrutacji ze względu na pracowitość, uczciwość i sumienność w wykonywaniu zadań pracowników z Azji.