Poznaj zalety wędzonych potraw

Wędzona ryba, własnoręcznie uwędzona szynka czy też kiełbasa, to przepyszne rarytasy. Wędzone sery i inne produkty, to z jednej strony eksplozja smaku i niepowtarzalnego aromatu, z drugiej zaś czysta przyjemność spożywania samodzielnie przygotowanych produktów. Ogromne znaczenie ma także fakt, iż tak przygotowane produkty są zdecydowanie zdrowsze.

Wędzarnia i grill – podstawa w ogrodzie

wędzarnia ogrodowa elektrycznaSamodzielnie przygotowane i uwędzone wędliny, mięsa i sery to przede wszystkim niepowtarzalne walory smakowe. Dla niektórych sam zapach wędzonego mięsa jest czymś, co pobudza ślinianki do pracy. Jednak równie ważne są walory zdrowotne tych potraw. W dzisiejszych czasach żywność, którą kupujemy w sklepach, nie grzeszy jakością. Większość produktów, zamiast w substancje odżywcze, bogata jest w konserwanty, przedłużające jej świeżość, oraz w sztuczne polepszacze smaku. Można oczywiście kupować żywność z pewnego źródła, jeśli mamy taką możliwość. Jednak często nie jest to tani biznes. Dlatego coraz więcej z nas decyduje się na samodzielne wędzenie, a wędzarnie ogrodowe cieszą się ogromną popularnością. Bardzo często osoby decydujące się na wymurowanie w ogrodzie własnego grilla, integrują go z wędzarnią, osiągając z tego dodatkowe korzyści. Jednak wędzarnia nie musi być jedynie murowana. Dużą popularnością cieszy się wędzarnia ogrodowa elektryczna. Zaopatrzona jest w grzałkę i termostat, co zdecydowanie ułatwia obsługę urządzenia i utrzymanie wymaganej temperatury. Często też wędzarnia ogrodowa elektryczna ma możliwość wykorzystania zrębków drewna do spalania, co daje nam możliwość wyboru. Pamiętajmy jednak o wyborze odpowiedniego miejsca na urządzenie. Konieczny jest dostęp do prądu, oraz osłonięcie przed deszczem i wilgocią. Dużą popularnością cieszą się także atrakcyjne wizualnie wędzarnie drewniane. Są zarówno użyteczne, jak i eleganckie. W niepowtarzalny sposób wzbogacą nasz ogród.

Na rynku mamy także dostępne modele przenośne. Co prawda komora wędzarnicza nie należy do obszernych, dlatego jednorazowo nie uwędzimy tam zbyt wiele. Jednak możliwość zabrania tak niewielkiej wędzarni w podróż niemal wszędzie, daje pole do popisu, szczególnie miłośnikom biwaków na łonie natury.