Popularny ochraniacz na szczebelki

Kompletowanie wyprawki dla malucha, który niebawem ma się pojawić na świecie, przeważnie spoczywa na barkach przyszłej mamy. Również ona zajmuje się urządzaniem pokoju i dobieraniem dekoracji zgodnych z płcią nowego członka rodziny.

Czy ochraniacze na szczebelki są konieczne?

ochraniacz na szczebelki do łóżeczkaLista zakupów, jakie musi zrobić przyszła mama jest imponująca, lecz nie zawsze wszystkie pozycje są niezbędne. Na pewno na początek warto się skupić na najważniejszych produktach, bez których ciężko się obejść. Na pewno w pierwszej kolejności trzeba kupić głęboki wózek, jego wyposażenia, zapas ubranek w najmniejszych rozmiarach i łóżeczko ze szczebelkami. Bez względu czy planujemy z dzieckiem spać od urodzenia czy też nie, to łóżeczko musi być. Żeby można było z niego w pełni korzystać, to trzeba pomyśleć o jego wyposażeniu, czyli materacu i pościeli. Wiele mam kupuje także ochraniacz na szczebelki do łóżeczka, ponieważ pełni o przede wszystkim dwie funkcje: zabezpiecza dziecko przed urazami w trakcie gwałtownej zmiany pozycji w trakcie snu oraz zapewnia komfortowe warunki do odpoczynku. Przeważnie ochraniacze mają wysokość około dziesięciu – dwudziestu centymetrów wysokości, zatem osłaniają malucha przed bodźcami z zewnątrz. W sprzedaży znajdziemy standardowe ochraniacze w formie prostokątnych kawałków materiału, który niekoniecznie musi mieć wewnątrz wypełnienie lub nowoczesne grube warkocze plecione z wałeczków wypełnionych specjalną włókniną. Z pewnością dla małych dzieci, ochraniacze  będą bardzo potrzebne.

Oczywiście nie ma konieczności stosowania ochraniaczy w łóżeczku, ale często się okazuje, że są one bardzo potrzebne. Zwłaszcza, jeżeli dziecko wyjątkowo duże się wierci podczas snu i często uderza kończynami, a nawet głową o szczebelki. Takie uderzenie na pewno będzie bolesne dla malucha.