Polecany płyn do dezynfekcji

Odkażanie rąk stało się normą, od kiedy pojawiła się pandemia koronawirusa, które skutecznie wpłynęła na życie każdego człowieka. Społeczeństwo stało się bardziej świadome zagrożeń jakie płyną ze strony niewidzialnego wroga.

Jakim płynem dezynfekować dłonie?

ecolab płyn do dezynfekcjiNa rękach przenosimy najwięcej bakterii i wirusów w niezauważalny sposobów, dlatego dbanie o ich czystość jest kluczowe w zapewnieniu sobie ochrony przed zakażeniem. Jednak nie zawsze wystarczy mycie rąk wodą z mydłem, ponieważ niektóre drobnoustroje mogą przetrwać. Tu niezawodny będzie Ecolab płyn do dezynfekcji rąk. W jego składzie znajdziemy alkohol w stężeniu około siedemdziesiąt – osiemdziesiąt procent, ponieważ taki poziom zapewnia doskonałą ochronę oraz środki nawilżające takie jak gliceryna, pantenol czy aloes. Sam alkohol bardzo wysusza skórę, dlatego też konieczne są składniki, które utworzą barierę ochronną na skórze. Produkty marki Ecolab jeszcze do niedawna były doskonale znane w szpitalach, przychodniach czy prywatnych gabinetach lekarskich. Są to preparaty gwarantujące higieniczne i chirurgiczne odkażenie dłoni, jeżeli będą odpowiedni stosowane. Po aplikacji płynu na dłonie, niemalże od razu zaczyna on działać. Już po trzydziestu sekundach jest zapewnione higieniczne odkażenie, a po trzech minutach można mówić o chirurgicznym. Skład płynu został tak skomponowany, aby się nie kleił, nie spływał ze skóry oraz nie pozostawiał uczucia mokrych dłoni. Szybko się wchłania i jest prosty w użyciu, dlatego też jest tak często wybierany.

Na rynku znajdziemy wiele płynów odkażających różnych marek, które różnią się składem. Jednak tylko marka Ecolab należy do tych, które zapewniają najwyższą ochronę pry jednoczesnej pielęgnacji skóry dłoni. Możemy je kupić bez kłopotu w internecie.