Polecane przedszkole w Warszawie

Wiele mam obawia się posłania swojego dziecka do przedszkola, ponieważ przez trzy lata były z nim przez dwadzieścia cztery godziny na dobę i nie wiedzą jak zareaguje na rozłąkę. To zupełnie normalne, dlatego też początki bywają trudne.

Jakie są przedszkola w stolicy?

przedszkole niepubliczne w warszawieWybór najlepszego przedszkola nie jest prosty, ponieważ w całym kraju jest mnóstwo godnych polecenia placówek. Mogą to być prywatne lub państwowe przedszkola, które zlokalizowane są w każdym mieście. Ich oferta przeważnie jest bardzo zbliżona pod kątem edukacyjnym, a różnią się jedynie zapleczem materialnym, socjalnym i ilością zajęć dodatkowych. Rodzice najczęściej szukają placówek położonych blisko miejsca zamieszkania lub miejsca zatrudnienia, aby droga do przedszkola była maksymalnie krótka. Niejedno przedszkole niepubliczne w Warszawie umożliwia dzieciom wzięcie udziału w zajęciach rozwijających talenty i nowe umiejętności. Może to być robotyka, języki obce, szachy, łyżwy czy basen. W państwowych placówkach pobyt dziecka w przeważającej części jest finansowany przez miasto, natomiast w prywatnych placówkach każda godzina jest płatna, plus koszt zajęć dodatkowych oraz wyżywienie. Przeciętny miesięczny koszt za pobyt dziecka w przedszkolu niepublicznym, to pięćset – dziewięćset złotych. Dla porównania, w przedszkolu państwowym rodzice płacą około dwieście – trzysta złotych. Jeżeli chodzi o wyżywienie, to dzieci mają zapewnione śniadanie, obiad i podwieczorek. Ponadto w godzinach popołudniowych mają zorganizowaną drzemkę.

Przeważnie większość maluchów lub spędzać czas w przedszkolu, zwłaszcza jeżeli pierwsze tygodnie mają już za sobą. Niektóre maluchy płaczą przy zaprowadzaniu do przedszkola, ale taki stan mija po kilku dniach lub tygodniach, gdyż nawiązują pierwsze trwałe kontakty z dziećmi.