Polecane biuro księgowe

Systematyczne prowadzenie działalności zarobkowej wymaga jej zarejestrowanie w Urzędzie Skarbowym i rozliczanie się z uzyskiwanych dochodów i ponoszonych kosztów. Jest to reguła, od której nie ma wyjątku i dotyczy każdego, nawet mikroprzedsiębiorcę.

Jaki jest koszt prowadzenia rachunkowości przez biuro?

biura rachunkowe w warszawie wolaWielu przedsiębiorców szuka możliwości do obniżenia miesięcznych kosztów w działalności, a najlepszym sposobem na to jest zrezygnowanie z własnej samodzielnej księgowej, na rzecz usług księgowych. Średnie miesięczne wynagrodzenie samodzielnego księgowego, to koszt od trzech do nawet sześciu tysięcy złotych, co może stanowić spore obciążenie dla niejednej firmy. Korzystając z usług księgowych świadczonych przez biura rachunkowe w Warszawie Wola są znacznie tańsze, gdyż niejednokrotnie wynoszą połowę wynagrodzenia specjalistów. Najniższe miesięczne abonamenty za prowadzenie księgowości dotyczą jednoosobowych działalności gospodarczych, które nie zatrudniają pracowników oraz generują maksymalnie do dziesięciu dokumentów księgowych miesięcznie. W ich przypadku opłata może wynosić nawet niecałe dwieście złotych, co stanowi znacznie niższą kwotę niż wynagrodzenie księgowego. Za prowadzenie rachunkowości w biurze, najwięcej płacą spółki, gdyż w ich przypadku konieczne jest prowadzenie pełnych ksiąg rachunkowych, które oznaczają jednoczesne księgowanie dokumentów na dwóch rodzajach kont: analitycznych i syntetycznych. Ich abonament zaczyna się od poziomu około pięciuset złotych miesięcznie.

Niewątpliwą zaletą biur rachunkowych jest kompleksowy charakter usług, które obejmują księgowość, kadry, płace i nierzadko także doradztwo podatkowe. Z tego względu, wielu przedsiębiorców decyduje się na nawiązanie współpracy z biurem rachunkowym.