Polacy fanami zimowego wypoczynku – szkółka narciarska w Czarnej Górze

Coś co jeszcze kilka lat temu było rzadkością oraz czymś nie do pomyślenia dziś jest faktem. Polacy coraz częściej i coraz chętniej wyjeżdżają na ferie zimowe. Dawniej uznawano, iż na taki luksus mogą pozwolić sobie jedynie najbogatsi, dziś na ferie zimowe wyjeżdża co trzecia rodzina.

Szkółka narciarska w Czarnej Górze

szkółka narciarska czarna góraJak pokazują badania są to różne wyjazdy, jedni wyjeżdżają na wieś do rodziny inni w góry i na stoki narciarskie gdzie przy pomocy szkółka narciarska Czarna Góra uczą się jeździć na nartach. Są też oczywiście i tacy, którzy wyjeżdżają na narty czy snowboard za granicę i pula tych także z każdym rokiem rośnie,. To oczywiście bardzo dobra wiadomość. Jak podkreślają psychologowie aktywny wypoczynek to najlepszy sposób na to aby oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o codziennych problemach. Ponadto wyjeżdżając całą rodziną można zacieśnić relację łączące dzieci z rodzicami. Z takiego obrotu sprawy cieszą się też oczywiście właściciele i zarządcy środków wypoczynkowych i stoków narciarskich. Otwarcie przyznają oni, iż nawet mimo kryzysu osób przyjeżdzających do nich każdej zimy z roku na rok jest coraz więcej. Jak przyznaje jeden z właścicieli ośrodka gdzie można także jeździć na nartach w Zieleńcu, kryzys ekonomiczny odbił się na funduszach przeznaczanych przez Polaków na wyjazdy zimowe. Jednakże mimo tego, że są one krótsze to przyjeżdzających przybywa.

Jak pokazują badania Polacy nie tylko chętnie wyjeżdżają na ferie zimowe ale także zdecydowanie chętniej spędzają je aktywnie w mieście na przykład na lodowiskach czy stokach narciarskich w takich miastach jak Bydgoszcz czy Poznań.