Pleciona ochrona przed ptakami

Osoby mieszkające w blokach, lub kamienicach w większych miastach w Polsce są narażone na wiele problemów wynikających z posiadania balkonu. Jednym z nich są ptaki, które pojawiają się zawsze na wiosnę i pomimo ciągłego przeganiania, ciągle wracają. Zakładają gniazda, które nie jest łatwo niekiedy znaleźć, a co więcej każda ich wizyta kończy się zanieczyszczeniem balkonu.

Siatka jako rozwiązanie na ptaki

siatka na ptaki plecionaIlekroć próbujemy się pozbyć gołębi z balkonu, one wracają, a co więcej po jakimś czasie zaczynają się osiedlać i przynoszą coraz to nowe gałązki, z których powstać ma gniazdo. Jednym ze sposobów walki z tymi nieproszonymi gośćmi jest założenie specjalnych szpilek, które powinny odstraszać ptaki. Nie jesteśmy jednak w stanie zamontować ich na całej powierzchni balkonu, ponieważ wtedy my też nie moglibyśmy na nim stanąć. Lepszym rozwiązaniem wydaje się więc siatka na ptaki pleciona, dzięki której gołębie i inne zwierzęta latające nie będą wstanie wlecieć na nasz balkon, a dzięki temu też na nim nie usiądą. Wybierając taką siatkę powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na wielkość oczek, ponieważ to od niej zależy, czy na pewno żaden ptak nie da rady się przedostać. Wiadomo bowiem, że wróble są o wiele mniejsze od popularniejszych gołębi i mogą one dać radę przecisnąć się między zbyt dużymi oczkami siatki. Zamontowanie takiej ochrony może też znaleźć zastosowanie kiedy posiadamy jakieś zwierzę domowe, które mogłoby wyskoczyć z balkony, jak na przykład kot. Siatka z pewnością mu na to nie pozwoli.

Plecione siatki mające na celu powstrzymanie ptaków przed wtargnięciem na nasz balkon są świetnym rozwiązaniem zarówno do bloków, jak i kamienic. Jedyne na co powinniśmy zwrócić uwagę w szczególności cena i wytrzymałość danej siatki.