Pieluchy z flaneli dla dziecka

Opieka nad małym dzieckiem wymaga posiadania odpowiedniej wyprawki, która znacznie ułatwi, a nawet umożliwi to zadanie. Przede wszystkim są to produkty do użytku codziennego, które wykorzystuje się jako ubranie,okrycie czy produkty do pielęgnacji.

Z czego jest wykonana pielucha flanelowa?

wytrzymałe pieluchy flaneloweJednym z podstawowych produktów dla niemowląt jakie posiada każda mama są pieluszki. Przeważnie są to jednorazowe i wielorazowe. Szczególnie istotne są te drugie, ponieważ mają szerokie zastosowanie. W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy przede wszystkim pieluszki tetrowe o dość rzadkim splocie oraz wytrzymałe pieluchy flanelowe. Pieluszki można wykorzystywać jako cienki kocyk, miękkie prześcieradło w łóżeczku lub na przewijaku albo alternatywa dla ręcznika. Flanela ma to do siebie, że jest dość gruba, ciepła, miła w dotyku i świetnie sobie radzi w wysokich temperaturach podczas prania. Jest jednostronna i można ją prasować. W sprzedaży znajdziemy pieluszki flanelowe jednokolorowe lub wielobarwne z ciekawymi motywami, dzięki czemu bez problemu dobierzemy je do płci dziecka. Takie pieluszki można wykorzystać jako podręczny ręcznik do wycierania rączek i buzi po posiłku lub w ciągu dnia, ponieważ świetnie chłonie wodę. Flanela jest wykonana z bawełny, zatem jest lekka i przewiewna. W pieluszkę z takiego materiału można dziecko spowijać i nosić na rękach, gdyż jest ona wytrzymała. Ma klasyczny rozmiar kwadratu o wymiarach sześćdziesiąt na sześćdziesiąt centymetrów i ma  podszyte brzegi.

Bez względu czy wybierzemy klasyczne białe, jednokolorowe czy wielobarwne pieluszki, to na pewno się sprawdzą w codziennym użytkowaniu. Są wykonane z bezpiecznej bawełny, która idealnie się sprawdza przy małych dzieciach, które często się brudzą.