Pessary ginekologiczne dla kobiet w ciąży

Ciąża to dla każdej kobiety wspaniały okres oczekiwania na nowego członka rodziny. Jednak nie każda ciąża przebiega książkowo i prawidłowo. Regularne wizyty u specjalisty pozwalają szybko wychwycić wszelkie nieprawidłowości, które mogą przyczynić się do przedwczesnego porodu lub nawet poronienia.

Pessar dla kobiety ciężarnej

pessary położniczeNa szczęście medycyna idzie cały czas do przodu i wiele kobiet może na tym skorzystać. To, co jeszcze kilka dekad temu nie było możliwe do zrealizowania dziś jest jak najbardziej możliwe. Kobiety mające problemy z zajściem lub utrzymaniem ciąży mogą liczyć na fachową pomoc i rozwiązania, które mogą pomóc w utrzymaniu ciąży. Jednym z najbardziej poważnych problemów u kobiet ciężarnych jest niewydolność szyjki macicy. Schorzenie to może spowodować przedwczesną akcję porodową co skończyć się może urodzeniem wcześniaka lub dziecka, które nie jest na tyle wykształcone aby samodzielnie przeżyć i po porodzie natychmiast umiera. Jednym ze skutecznych sposobów jest założenie pessara położniczego. Jest to mały krążek w kształcie pierścienia, który umieszczany jest w pochwie. Wykonane z silikonu medycznego pessary położnicze są całkowicie bezpieczne dla kobiet. Umieszczane są w drogach rodnych kobiety na określony czas. Pessar hamuje proces skracania się szyjki macicy. Niewydolność szyjki macicy nie powinna być bagatelizowana. Pessary są alternatywą do zakładania szwów szyjkowych, które wiążą się z ingerencją chirurgiczną. Dlatego krążki położnicze są doskonałą i niezwykle bezpieczną alternatywą do szwu szyjkowego.

Pessar jest polecany przez wielu ginekologów i położników. Wielu uważa, że metoda ta jest lepsza, gdyż jest o wiele mniej inwazyjna niż zabieg chirurgiczny. Wielu lekarzy zaleca swoim pacjentkom właśnie takie rozwiązanie mając na uwadze ich zdrowie oraz bezpieczeństwo.