Okrągły stół w skandynawskim stylu

Kupując meble, takie jak stół najczęściej wybieramy te, które cechuje uniwersalność, prostota i wdzięk. Biały kolor jest zawsze modny. Nadto, jest to kolor niezobowiązujący i zawsze można wprowadzić do niego inny odcień w postaci dodatków, zwłaszcza tekstylnych. 

Biały okrągły stół to mebel z charakterem

stół okrągły białyObecnie stół okrągły biały nie jest już utożsamiany ze standardowym wyposażeniem pokoi w hostelach lub akademikach, czy tanich przydrożnych restauracyjek oferujących swoim klientom kiełbaski z grilla, czy zapiekanki. Teraz stoły to synonim modnego wyposażenia mieszkania. Pasują do wnętrz klasycznych i nowoczesnych oraz dają szerokie możliwości zastosowania mocnych pod względem kolorystycznym dodatków i akcesoriów. Wykonany z drewna, płyty meblowej, czy tworzyw sztucznych stół okrągły biały śmiało może pełnić funkcję stolika kawowego lub podręcznego, a nawet pomocniczego blatu. Świetnie prezentuje się przy kanapie, sofie, czy designerskich krzesełkach. Wygodnie jest postawić na nim poranną kawę i czytać sobie gazetę. Biały stół pasuje do różnych wnętrz, także jeśli w danym pomieszczeniu znajdą się meble z naturalnego drewna. Jego kolor bez wątpienia rozjaśnia wnętrze i sprawia, że wydaje się większe, niż jest w rzeczywistości. Stół okrągły jest również dobrym rozwiązaniem, gdy przyjmujemy gości, gdyż możemy śmiało posadzić przy nim większą liczbę osób niż przy tradycyjnym stole prostokątnym, który często trzeba rozkładać, by poszerzyć jego powierzchnię.

W ostatnim czasie modne staje się urządzanie wnętrz w stylu minimalistycznym lub skandynawskim, w których dominuje biel. Bez wątpienia stół okrągły biały idealnie pasuje do salonu, czy jadalni. Można postawić przy nim kolorowe krzesła, by uzyskać efekt kontrastu, który przyciągnie wzrok naszych gości. Jest idealnym rozwiązaniem zarówno przy małej, jak i dużej powierzchni naszego wnętrza.