Odprowadzanie nieczystości do szamba betonowego

W Polsce można odprowadzać nieczystości na różne sposoby. W większych miejscowościach zazwyczaj istnieje przyłączenie do kanalizacji. Wiadomo, że jest to rozwiązanie bardzo wygodne, bo nieczystości od razu odprowadzane są do rur kanalizacyjnych.

Montaż szamb przydomowych i wywóz nieczystości

szamba betonowe mazowieckieNie wszędzie jednak takie rozwiązania istnieją. W miejscowościach, w których nie ma przyłącza kanalizacyjnego, trzeba skorzystać z dwóch dostępnych rozwiązań. Pierwszym i droższym rozwiązaniem jest budowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Drugim i tańszym wyjściem jest inwestycja w szambo. Takie szamba przydomowe zajmują znacznie mniej miejsca na posesji. Jeśli w domu mieszka sporo osób, to najlepiej wybrać zbiornik o dużej pojemności albo zdecydować się na montaż kilku szamb. Takie szamba betonowe mazowieckie trzeba oczywiście co jakiś czas opróżniać. W przeciwnym razie może dojść do wycieku ścieków. Jeśli ścieki będą wyciekać do rowów, na ulicę, na łąki, do lasu, to wtedy policja lub straż miejska mają prawo wypisać mandat. Dlatego nie należy zwlekać z opróżnianiem zbiorników. Aby opróżnić szambo, trzeba zamówić telefonicznie szambowóz. Takie pompowanie z wywozem nieczystości kosztuje zazwyczaj około 80 zł. Częstość pompowania zależy już od liczby osób w danej rodzinie i produkcji nieczystości. Szamba wykonane z betonu są na pewno bardzo solidne i ciężkie. Dzięki temu nie dojdzie do wyparcia zbiornika na powierzchnię posesji nawet wtedy, gdy wody gruntowe podniosą się do poziomu dna szamba.

Może się tak wydarzyć w przypadku szamb plastikowych. Szamba z betonu są też tańsze, ale nie wszędzie można je zainstalować. Potrzeba jest duża posesja, która umożliwia wjazd samochodu ciężarowego, a także dźwigu. Jedynie w taki sposób możliwe jest zainstalowanie zbiornika betonowego w gruncie.