Nowoczesne wzmocnienie karoserii samochodu

Terenowe samochody należą fabrycznie do najwytrzymalszych pojazdów drogowych, aczkolwiek podczas jazdy offroadowej nawet w takich pojazdach przydaje się dodatkowa ochrona przed efektami kolizji. Drużynowe samochody, mimo iż bardzo mocne i trwałe, często były serwisowane przez wiele tygodni po najtrudniejszych trasach i zderzeniach z przeszkodami.

Profesjonalne orurowanie pojazdu terenowego

orurowanie do samochodów terenowychMontaż orurowania był więc jedną z tych decyzji, którą podjęliśmy bez wahania. Porządne orurowanie do samochodów terenowych czyniło pojazdy niemal niewrażliwymi na efekty kolizji, i mogło zapobiec zniszczeniu pojazdu nawet po dachowaniu z dużą prędkością. Nie chcieliśmy jednak instalować tanich, stalowych ram jakie popularne były wśród amatorskich kierowców, dlatego do naszych pojazdów zamontowano najnowocześniejsze orurowanie z włókien węglowych. Rama z włókna węglowego jest dwukrotnie bardziej wytrzymała niż dowolna stalowa konstrukcja do wzmacniania samochodów, a jednocześnie o połowę lżejsza. Kompletne wzmocnienie ramy nie dodaje więc masy, obciążającej pracę silnika i amortyzatorów, i nie wpływa na komfort jazdy czy trudność sterowania samochodem. Orurowanie z włókien węglowych jest również stosunkowo elastyczne i dobrze pochłania energię uderzenia po zderzeniu z przeszkodami, aczkolwiek równie skutecznie zapobiega tym uszkodzeniom, które wywoływane są najczęściej silnymi wstrząsami.

Nie jest to modyfikacja standardowa, i należy do dość kosztownych, dlatego też najczęściej stosuje się ją w samochodach luksusowych i sportowych, oraz w pojazdach terenowych przeznaczonych do profesjonalnych rajdów po offroadzie. Wygórowana cena dobrze jednak oddaje skuteczność i wytrzymałość ramy, a tak zabezpieczony pojazd może być z powodzeniem używany na dowolnej trasie.